Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.12.2013 A A A
Kuna i Sadowski uratowali małego chłopca
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Izabela Kuna i Przemysław Sadowski wystąpili razem jako małżeństwo, które w czasie II wojny światowej ratuje osierocone dziecko. „Biegnij, chłopcze, biegnij” w kinach od 10 stycznia.


Wśród plejady polskich gwiazd, które wystąpiły w filmie „Biegnij, chłopcze, biegnij” znaleźli się również Izabela Kuna oraz Przemysław Sadowski. Oboje grają małżeństwo, które narażając własne życie udziela schronienia 8-letniemu uciekinierowi z warszawskiego getta. Dzięki takim postaciom jak te grane przez Kunę i Sadowskiego dzisiaj możemy usłyszeć tę niesamowitą i prawdziwą historię chłopca, który przeżył koszmar wojny, prosto z ust żyjącego do dzisiaj Yorama Friedmana.

 

„Absolutnie takie filmy powinny powstawać, tym bardziej, że coraz więcej czasu mija od II wojny światowej, coraz więcej świadków po prostu umiera i to jest bardzo ważne, żebyśmy nie zapominali o tym, bo tylko na naszej historii możemy się uczyć jak nie popełniać tych błędów w przyszłości” – mówi Przemysław Sadowski, po czym dodaje - „Tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono. Nie wiem czy byłbym w stanie zaryzykować życie własnego dziecka. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. I po to zrobiliśmy ten film.”

 

Rozmowa z Izabelą Kuną i Przemysławem Sadowskim na Youtube:

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Gia Coppola kontynuuje rodzinną tradycję!
Gia Coppola to fotografka, reżyserka filmowa, scenarzystka i ...
Damy radę z kulturą
Już ponad pół roku nie mamy łatwego dostępu do teatru w ...
Wojna polsko- ruska: Silne kobiety opowiadają o Silnym (wywiad)
Głośny debiut Doroty Masłowskiej na scenie teatralnej. Bez ...
IREK DUDEK: Robię artystyczne ryzyko
- Ludzie mnie kojarzą przede wszystkim z Shakin’ Dudi. Ta ...