Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.01.2014 A A A
"Film mocny jak spirytus i wybuchowy jak dynamit." - wideo-wywiad z Wojtkiem Smarzowskim
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Jacek Drygała. Źródło: materiał prasowy

Już 17 stycznia wszyscy miłośnicy „Drogówki”, „Róży” i „Wesela” będą mogli rozsmakować się w kolejnym ekstra-mocnym koktajlu przyrządzonym przez Wojtka Smarzowskiego. „Pod Mocnym Aniołem” – wstrząsająca, choć nie pozbawiona humoru, opowieść o nałogu i o miłości, z plejadą aktorskich znakomitości (w obsadzie m.in. Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik, Iza Kuna, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Jacek Braciak i Julia Kijowska), to obraz zrodzony z tego, co wewnętrznie uwiera reżysera. „Film mocny jak spirytus i wybuchowy jak dynamit.” – jak mówi sam Smarzowski.


„W Polsce jest 900 000 ludzi uzależnionych od alkoholu, a leczy się co szósty. I ja zrobiłem taki film ostrzegawczy dla niektórych. Mnie fascynuje zło i to, do czego zdolny jest człowiek. O tym w mniejszym lub większym stopniu próbuję robić swoje filmy. Jeżeli coś mnie uwiera, to chyba nawet nie umiem tego zwerbalizować, tylko to wciskam w scenariusz i sytuację, którą rozwiązuję na planie. Dlatego właśnie te filmy takie są – pełne dynamitu.” – tłumaczy Smarzowski. „Robienie filmów ma sens, gdy one wzruszają i prowokują, czy to emocjonalnie, czy intelektualnie. Prowokacja jest chyba wpisana w te moje historie.”

 

„Widzowie, którzy wybiorą się na film „Pod Mocnym Aniołem” dostaną poruszającą i wzruszającą historię. Ale dostaną też propozycję gry w znaczenia. Co jest ciekawe. Będzie to też historia o miłości. To niebezpieczne, bo większość filmów jest o miłości. A tu będą dwie – do wódki i do kobiety. Myślę, że widzowie nie stracą czasu.” – mówi reżyser.

 

Zobacz cały wideo-wywiad z Wojtkiem Smarzowskim:

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Gia Coppola kontynuuje rodzinną tradycję!
Gia Coppola to fotografka, reżyserka filmowa, scenarzystka i ...
Damy radę z kulturą
Już ponad pół roku nie mamy łatwego dostępu do teatru w ...
Wojna polsko- ruska: Silne kobiety opowiadają o Silnym (wywiad)
Głośny debiut Doroty Masłowskiej na scenie teatralnej. Bez ...
IREK DUDEK: Robię artystyczne ryzyko
- Ludzie mnie kojarzą przede wszystkim z Shakin’ Dudi. Ta ...