Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.02.2014 A A A
Naaman zapowiada płytę "TAK!"
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

To absolutna bomba na polskiej scenie muzycznej. Spotkanie żywiołowego zespołu Naaman i jego wokalistki Nadii z jednym najpiękniejszych głosów w historii światowego reggae Michaela Rose przyniosło świetny efekt. Piosenka "What’s That", która znajdzie się na płycie "TAK!" łączy w sobie wpadającą w ucho melodię, lekkość wykonania i jednocześnie potężne brzmienie.


Michael Rose śpiewał i komponował na klasycznych płytach "Black Uhuru" m.in: Sinsemilla i Red zaś takie utwory jak Guess Who's Coming to Dinner, Plastic Smile czy Shine Eye Girl to absolutne kamienie milowe w historii reggae. W swojej solowej dyskografii ma ponad 20 albumów. Jest też laureatem pierwszej w historii nagrody Grammy w kategorii "najlepszy album reggae" za płytę "Anthem" w roku 1985. Twórczość Black Uhuru i śpiew Michaela Rose były inspiracją dla kolejnych pokoleń wokalistów, zespołów i fanów reggae.

 

Tym większą radością dla Naaman było pojawienie się Michaela w studio i zaśpiewanie do utworu "What's That" z nowej płyty, która lada dzień ujrzy światło dzienne. Do nagrań doszło w lutym 2013 roku przy okazji koncertu Rose'a we Wrocławiu, dokąd przyjechał na zaproszenie Buxna Agency. Jak wspominają muzycy i wokalistka zespołu Nadia, nie był to najdłuższy na świecie pobyt w studio. Michael zaśpiewał całe zwrotki do swojego tekstu za jednym podejściem, później dograł tylko pojedyncze wokale. Poziom wykonania i tempo pracy było zaskakujące nawet dla tak doświadczonego producenta jak Agim Dzejlijli, który czuwał nad płytą "TAK!" zaś Nadia stwierdziła, że po raz pierwszy w życiu odebrało jej mowę.

 

Piosenka zapowiada płytę "TAK!" która premierę sklepową będzie miała 8 lutego. Znalazło się na niej 13 nagrań, między innymi "Nie zamykaj oczu" znane z wykonań podczas programu Must Be The Music.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
11. Lublin Jazz Festiwal
W dniach 23-28 kwietnia pokażemy różnorodność i kierunki ...
6. KRAKOWSKA WIOSNA WIOLONCZELOWA
Akademia Muzyczna w Krakowie serdecznie zaprasza na 6. Krakowską ...
Triumfalny powrót. Irena Santor znów zaśpiewała w Teatrze Syrena
To był wyjątkowy wieczór. Na scenie warszawskiego Teatru Syrena ...
Chicago w Gdańsku. Kiedy Ken Vandermark spotyka Mikołaja Trzaskę...
Muzyczne Forum Awangardy to dwudniowe spotkanie muzyków chicagowskiej ...