Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.02.2014 A A A
Naaman zapowiada płytę "TAK!"
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

To absolutna bomba na polskiej scenie muzycznej. Spotkanie żywiołowego zespołu Naaman i jego wokalistki Nadii z jednym najpiękniejszych głosów w historii światowego reggae Michaela Rose przyniosło świetny efekt. Piosenka "What’s That", która znajdzie się na płycie "TAK!" łączy w sobie wpadającą w ucho melodię, lekkość wykonania i jednocześnie potężne brzmienie.


Michael Rose śpiewał i komponował na klasycznych płytach "Black Uhuru" m.in: Sinsemilla i Red zaś takie utwory jak Guess Who's Coming to Dinner, Plastic Smile czy Shine Eye Girl to absolutne kamienie milowe w historii reggae. W swojej solowej dyskografii ma ponad 20 albumów. Jest też laureatem pierwszej w historii nagrody Grammy w kategorii "najlepszy album reggae" za płytę "Anthem" w roku 1985. Twórczość Black Uhuru i śpiew Michaela Rose były inspiracją dla kolejnych pokoleń wokalistów, zespołów i fanów reggae.

 

Tym większą radością dla Naaman było pojawienie się Michaela w studio i zaśpiewanie do utworu "What's That" z nowej płyty, która lada dzień ujrzy światło dzienne. Do nagrań doszło w lutym 2013 roku przy okazji koncertu Rose'a we Wrocławiu, dokąd przyjechał na zaproszenie Buxna Agency. Jak wspominają muzycy i wokalistka zespołu Nadia, nie był to najdłuższy na świecie pobyt w studio. Michael zaśpiewał całe zwrotki do swojego tekstu za jednym podejściem, później dograł tylko pojedyncze wokale. Poziom wykonania i tempo pracy było zaskakujące nawet dla tak doświadczonego producenta jak Agim Dzejlijli, który czuwał nad płytą "TAK!" zaś Nadia stwierdziła, że po raz pierwszy w życiu odebrało jej mowę.

 

Piosenka zapowiada płytę "TAK!" która premierę sklepową będzie miała 8 lutego. Znalazło się na niej 13 nagrań, między innymi "Nie zamykaj oczu" znane z wykonań podczas programu Must Be The Music.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...