Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.02.2014 A A A
Rycerz Szaławiła w nowej odsłonie
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Na rozpoczęcie ferii Teatr Wolandejski w Warszawie przygotował interpretację bajki Brzechwy o niezwykłym Rycerzu Szaławile. Dla rodziców wstęp wolny.


Szaławiła opowiadający o swoich niesamowitych przygodach na polach bitwy, dalekomorskich wyprawach czy miłosnych podbojach, dla większości z nas pozostaje symbolem trzpiota i lekkoducha. Dla Teatru Wolandejskiego te niestworzone historie stały się materiałem na sztukę teatralną. W całym korowodzie postaci stworzonych przez Brzechwę ten bohater wydaje się nieco zapomniany, dlatego młodzi twórcy postanowili wydobyć go na światło dzienne i przywrócić mu sławę Kaczki Dziwaczki czy Pana Kleksa.

 

– To sceniczna adaptacja bajki, jednak przygotowaliśmy ją również z myślą o dorosłych jako opowieść o polskim baronie Münchhausenie. Dla nas to historia o drzemiących w nas wszystkich marzeniach o byciu lepszym, silniejszym, mądrzejszym. Będą się przy niej bawić świetnie i rodzice, i maluchy – zapewnia Piotr Kulczycki, reżyser sztuki i założyciel Teatru Wolandejskiego.

 

Spektakl był już prezentowany m.in. małym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w ramach zeszłorocznej akcji charytatywnej „Malowana Noc” organizowanej przez Fundację Art Transfer.

 

Po przedstawieniu przewidziane jest spotkanie z twórcami, podczas którego dzieci będą mogły obejrzeć z bliska rekwizyty, dotknąć zbroi Szaławiły, poznać aktorów.

 

Bilety można nabyć przed spektaklem przez internet. Dla rodziców lub opiekunów dzieci wstęp jest wolny.

 

„Przygody Rycerza Szaławiły”, Jan Brzechwa, reż. Piotr Kulczycki
16 lutego 2014 r. godz. 15:00
Dom Kultury Stokłosy
ul. Lachmana 5
Warszawa

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...