Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.02.2014 A A A
Srebrne wesele czyli 14 Reality Shopka Show
TOMASZ CICHOCKI
Fot. Tomasz Cichocki

W sobotę 15 lutego wieczorem wybrałem się do Teatru Groteska w Krakowie, w którym odbywała  się 14. Reality Shopka Show "Srebrne Wesele" z udziałem znanych polityków. W tym roku spektakl stanowił nietypowy rodzaj podsumowania ostatnich 25 lat w polityce.


Widzowie byli świadkami konkursu "Czar par", podczas którego została wybrana polityczna para 25-lecia, którą się okazał Jaroslaw Kaczyński i kot Alik. Wszystkie pary biorące udział w konkursie były ilustracją najbardziej spektakularnych zdarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w Polsce. Autorzy przestawienia pokazal,  że scena polityczna - wbrew powszechnym twierdzeniom, jakoby była brutalna – była pełna łagodnych uczuć i przepełniona miłością polityków do siebie.

 

Podczas Shopki 2014 roku wystąpili Kazimierz Barczyk, Robert Biedroń, Stanisław Bisztyga, Tadeusz Cymański, Kazimierz Czekaj, Zbigniew Ćwiąkalski, Andrzej Dera, Eugeniusz Grzeszczak, Beata Kempa, Wojciech Kozak, Jacek Krupa, Bogusław Krzeczkowski, Jacek Kurski, Jacek Majchrowski, Agnieszka Malatyńska, Katarzyna Matusik-Lipiec, Bogdan Pęk, Ireneusz Raś, Joanna Senyszyn, Bogusław Sonik, Stanisław Sorys, Róża Thun, Jerzy Wenderlich, Andrzej Zoll.

 

Do ubiegłorocznych gwiazd dołączyli  debiutanci: Janina Paradowska, John Godson, Jacek Żalek i Dariusz Joński. Mogliśmy zobaczyć spektakularny powrót Joanny Muchy na scenę.

 

Co do występów to największe brawa zebrał Robert Biedroń, który – mając w tle muzykę do niegdysiejszego przeboju "Je t’aime moi non plus" – opiewał uroki Adama Hofmana. Sukces w Shopce nie pierwszy raz odniósł prof. Jacek Majchrowski, który tym razem przebrany za Sfinksa,  dworował z potencjalnych kandydatów do fotela prezydenta Krakowa. Mogliśmy także zobaczyć Jacka Kurskiego, który znakomicie zaśpiewał "Felicitę" z repertuaru Al Bano i Rominy Power. Również  pięknie zagrał na skrzypcach Jerzy Wenderlich. Świetna była, lecz chłodno została przyjęta, "bluźniąca przeciw sutannom" Joanna Senyszyn, brawurowo objawili skład nowego rządu profesorowie Zbigniew Ćwiąkalski i Andrzej Zoll, którzy chcieli by nawet Sharone Stone rządziła w Polsce.

 

Jakie tematy były poruszane w tym roku? Dominował gender, zegarki eksministra Nowaka, ekscesy Macierewicza, rozstanie Tuska ze Schetyną. I chyba najbardziej wzruszający był moment, kiedy publiczność i artyści dowiedzieli się o tym, że Kamil Stoch zdobył drugi złoty medal na igrzyskach w Soczi. Wszyscy zaśpiewali Kamilowi "Sto lat" na stojąco.

 

Wystawioną po raz 14. Reality Shopkę Szoł wyreżyserował dyrektor Teatru Groteska Adolf Weltschek, który wraz z Małgorzatą Zwolińską i Jackiem Stankiewiczem napisał też scenariusz. Teksty napisali: Mariusz Parlicki, Paweł Szumiec, Adolf Weltschek i Ryszard Ulicki.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...
Koniec świata w Teatrze Słowackiego
„Zdarzyło się, że kulisy teatru zajął ogień. Na scenę ...