Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.02.2014 A A A
Polska reprezentacja fotograficzna odnosi międzynarodowe sukcesy
INFORMACJA PRASOWA

Kacper Kowalski, fotograf i lotnik mieszkający w Gdyni, otrzymał drugą w swojej karierze nagrodę World Press Photo, a także prestiżową POYI, czyli Pictures of the Year International. To nie koniec. Fotograf jest także tegorocznym finalistą Sony Photography Awards - wyniki poznamy 30 kwietnia, ale już teraz Kacper uznawany jest za faworyta.


Pierwszą nagrodę World Press Photo Kacper Kowalski otrzymał w 2009. II nagroda w kategorii Arts&Entertainment została przyznana za cykl „Plaża”, ukazujący z lotu ptaka wybrzeże Gdyni, fotografowane od wczesnego rana do zachodu słońca. W tym roku artysta otrzymał II nagrodę w kategorii „Natura” za reportaż „Toxic Beauty” z polskich terenów przemysłowych, miejsc największej ingerencji człowieka w naturę. Fotografie można obejrzeć na stronie organizatora konkursu: http://www.worldpressphoto.org/awards/2014/nature/kacper-kowalski?gallery=1125526. Nagrodę otrzymał także Maciek Nabrdalik, którego wystawę zdjęć można było oglądać w galerii w listopadzie ubiegłego roku.

 

„Depth of Winter” to cykl, za który trafiła do Kacpra III nagroda POYI. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w Polsce i pokazują mało znane oblicze zimy. Pictures of the Year International to konkurs, którego pierwsza edycja wystaratowała w 1945 w Kolumbii, w stanie Missourii, USA. Tegoroczna edycja była sześćdziesiątą siódmą z kolei, a do konkursu zostało zgłoszonych ponad 48 000 fotografii.

 

Większość nagrodzonych fotografii znajduje się w niedawno wydanym albumie Kacpra Kowalskiego. Na album „Efekty uboczne” składa się ponad 80 zdjęć, grafiki projektu Edgara Bąka oraz teksty.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Zobacz najmniejszą na świecie „Grę o tron”
Takiej „Gry o tron” jeszcze nie widzieliście. Zamiast potężnych ...
Festiwal NARRACJE. Co odkryjemy na gdańskich Siedlcach?
Modernistyczne osiedle na ul. Tarasy z rzeźbami robotników ...
Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii
10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto ...
GOMBROWICZ PÓŁWIECZNY NA PLAKACIE
Ogłoszone zostały wyniki konkursu na plakat „Gombrowicz półwieczny”. ...