Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.02.2014 A A A
Klub Komediowy otwiera scenę na pl. Zbawiciela
INFORMACJA PRASOWA

Po miesiącach tułaczki po warszawskich lokalach Klub Komediowy otwiera własną scenę na Placu Zbawiciela. W nowym miejscu będzie można oglądać teatr improwizowany, stand-up, kabaret literacki, koncerty, spektakle teatralne i różne  inicjatywy sceniczne, które będą nowością na warszawskiej scenie klubowej i teatralnej.


Klub Komediowy, prowadzony przez Stowarzyszenie „Windą w bok”  otrzymał lokal od dzielnicy Śródmieście na najbliższe trzy lata. Lokal składa się z dwóch poziomów, na dole w ponad 300 m2 piwnicy, na półokrągłej scenie będzie można codziennie zobaczyć inne wydarzenia. Będą występować tam m.in. teatr Improwizowany Klancyk, Hofesinka. Stand-uperzy ze Stand-up Polska, zaproszeni artyści z Polski i z zagranicy. Będą odbywać się warsztaty (między innymi improwizacji teatralnej dla dzieci), pokazy filmowe.

 

Planowana jest współpraca z muzykami (w kwietniu z improwizatorami teatralnymi wystąpi w specjalnym przedstawieniu Marcin Masecki) oraz z pisarzami m.in. Dorotą Masłowską, Sławkiem Shutym.  Będą się odbywać pokazy grup warsztatowych związanej z klubem Szkoły Impro. Na liście planowanych wydarzeń są też spektakle teatralne, wieczory pisanych programów skeczowych, tak by łączyć nowości z tym, co najlepsze w tradycji polskiej rozrywki, nawiązując w swoim charakterze  m.in. do Kabaretu Starszych Panów. Chce, oprócz młodych komików, współpracować z tuzami polskiej komedii – Stanisławem Tymem, Wojciechem Mannem, Jerzym Gruzą.

 

Oprócz sceny, w Klubie będzie funkcjonował  bar. Część spektakli widownia będzie mogła spędzić przy okrągłych stolikach.

 

Projekt nie powstałby gdyby nie pomoc ludzi przy akcji crowdfoundingowej „Polak Potrafi”. Dzięki niej udało się zebrać ponad 34 000 zł, potrzebnych na start. Przy remoncie pomogło „Leroy Merlin” dostarczając niezbędne  materiały budowlane. Planowane są współprace z innymi firmami pragnącymi wspierać działalność programowo repertuarową.

 

Twórcy KK po nauce w szkołach komediowych w USA chcieliby, aby to miejsce w swoim charakterze działalności nawiązywało do popularnych „comedy clubs” takich jak:  Second City, Improv Olympics. W tych miejscach swoją karierę zaczynały gwiazdy takiego formatu jak John Belushi albo Bill Murray. To pierwsze takie miejsce w Polsce. Mamy nadzieję, że  Plac Zbawiciela od 21 lutego zyska nową, ciekawą perspektywę patrzenia na siebie, a w Warszawie powstanie miejsce z nową jakością rozrywki i komedii.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...