Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.02.2014 A A A
Sposoby na trudne rozmowy
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

z początkiem marca w Teatrze Nowym w Poznaniu inaugurujemy cykl "TE_ATRakcje", w ramach którego będziemy prezentować gościnne spektakle dla najmłodszych. pektaklom będą zazwyczaj towarzyszyły warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi i inne wydarzenia okołoteatralne dla dzieci i rodziców.


wstydliwe tematy. Takim przedstawieniem niewątpliwie jest O dziewięciu miesiącach ze słowackiego Divadlo Piki z Pezinoka, pierwszej prezentacji cyklu "TE_ATRakcje".

 

Tych z Państwa, którzy nie bardzo wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o „dorosłych” sprawach, zapraszamy na dwie trzygodzinny sesje warsztatów tematycznych do spektaklu. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Grzegorzewska i Jagoda Konieczna-Blicharz – psycholożki i specjalistki pracujące w Instytucie Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu. Projekt "TE_ATRakcje" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zapraszamy 1 marca do Starej Sali Prób.

godz. 11.00 „Mamo, tato, skąd się biorą dzieci?”

 

Przyjrzymy się temu jak dzieci myślą, czują i postrzegają świat oraz jak przebiega ich rozwój w sferze psychoseksualnej.  Zastanowimy się nad tym, jak rozmawiać z dziećmi na tematy związane z seksualnością człowieka, uwzględniając osobiste możliwości rodziców jak i rozwojowe potrzeby i dzieci.

 

Poszukamy również praktycznych rad i wskazówek, które będą pomocne rodzicom w rozmowie z pociechami. Zajęcia adresowane do rodziców dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

 

godz. 15.30 „Rodzeństwo na starcie”

 

Porozmawiamy o tym jak przygotować dziecko oraz całą rodzinę na pojawienie się kolejnego jej członka. Przyjrzymy się jak z perspektywy pierwszego dziecka wygląda sytuacja pojawienia się rodzeństwa oraz jakie w związku z tym ma ono potrzeby. Poszukamy praktycznych wskazówek i rad na to jak wesprzeć dziecko przed i po narodzeniu się brata lub siostry.

Zajęcia adresowane do rodziców dzieci w wieku od 1 do 7 lat.
Czas warsztatów: 3h
Koszt jednych zajęć: 15 zł/os. przy zakupie min. 2 biletów na spektakl „O dziewięciu miesiącach”.

 

2 marca, godz. 12.30 i 15.00
Tatjana Lehenova – Katarina Aulitisová
„O dziewięciu miesiącach”
spektakl gościnny na motywach książki Tatjany Lehenovej „Je Miška myška?” („Czy Miška jest myszką?”).

 

Reżyseria: Ľubo Piktor i Katka Aulitisová
Scenografia: František Lipták
Występuje Katka Aulitisová

 

Skąd się biorą dzieci? We Francji rodzice twierdzą, że znaleźli swoje pociechy w kapuście. W Anglii wystarczy wybrać się do specjalnego sklepu, w którym niemowlęta po prostu leżą na półkach, ozdobione kolorowymi kokardkami. A w Polsce i na Słowacji mówimy, że przynoszą je bociany. Która wersja jest prawdziwa? Przedstawienie „O dziewięciu miesiącach” w prosty i przystępny sposób wyjaśnia maluchom, że wszystkie dzieci przychodzą na świat tą samą drogą. Zanim to jednak nastąpi, muszą spędzić dziewięć szczęśliwych, ekscytujących - a czasami niebezpiecznych - miesięcy w brzuszkach swoich mam. O tym, co się wówczas dzieje, opowiedzą Wam Miška i jej mama.

 

Spektakl w języku polskim
Czas trwania: 45 minut
Wiek widzów: dzieci 3–10  lat

 

Mecenasami spektaklu „O dziewięciu miesiącach” są Piotr Stanisław Styczyński – Honorowy Konsul Republiki Słowackiej oraz Instytut Słowacki w Warszawie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...