Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.03.2014 A A A
Wideo-wywiad z Dawidem Ogrodnikiem – gwiazdą filmu „Obietnica”
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Phillip Skraba - Opus-Film. Źródło: materiał prasowy

Znany z fenomenalnych występów w „Chce się żyć” i „Jesteś Bogiem”, Dawid Ogrodnik powraca na ekrany kin w „Obietnicy”, nowym filmie Anny Kazejak – reżyserki „Skrzydlatych świń” i producentów rewelacji międzynarodowych festiwali – „Idy”. Choć w poruszającej historii konfliktu pomiędzy „generacją online” a zagubionymi rodzicami aktor znalazł się po stronie dorosłych, prywatnie nie może nachwalić się młodszych kolegów z planu.


„Nadchodzi nowe, piekielnie zdolne pokolenie! Możliwość oglądania tych młodych ludzi w akcji była dla mnie szokiem i uświadomiła mi moje własne ograniczenia. Przyszłość należy do nich.” – mówi Ogrodnik o młodej obsadzie. Główne role zagrali w niej Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. U ich boku zobaczymy także, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec oraz Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z przebojowych klipów rapera Donatana „Równonoc” i „My Słowianie”. Zdolną młodzież wspiera prawdziwie doborowa ekipa aktorska, w której poza Ogrodnikiem znaleźli się Andrzej Chyra („W imię…”), Magdalena Popławska („Lęk wysokości”), Jowita Budnik („Papusza”) i Bartłomiej Topa („Drogówka”).

 

Istotą tego filmu jest, by przestraszyć i pokazać, jakie zagrożenia tkwią w nowych technologiach, tłumaczy zdobywca Paszportu „Polityki”. „Za paręnaście lat nie będziemy nadążać za tym, co się dzieje w głowach młodych ludzi i tym, jak technologia i technika idą do przodu. To ogromne niebezpieczeństwo!” – stwierdza Ogrodnik. „Dzieciaki nie są głupie i od małego szukają czegoś w Internecie. Musimy być w tym obecni i zmierzyć się z zagrożeniem. Dobitnie pokazać, że to jest porno, to przemoc, a to pedofilia. Uczulić je na to, że czym się karmią, tym się stają.” – dodaje aktor.

 

„Obietnica” – poruszająca historia nastolatków, którzy w miłości szukują ucieczki od zajętych sobą i nierozumiejących ich problemów rodziców, miała światową premierę w trakcie 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Obraz Kazejak został zaprezentowany w sekcji Generation, gdzie pokazywane są najciekawsze i najlepsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej. Na naszych ekranach film zagości 14 marca.

 

Zobacz Wideo-wywiad z Dawidem Ogrodnikiem:

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Gia Coppola kontynuuje rodzinną tradycję!
Gia Coppola to fotografka, reżyserka filmowa, scenarzystka i ...
Damy radę z kulturą
Już ponad pół roku nie mamy łatwego dostępu do teatru w ...
Wojna polsko- ruska: Silne kobiety opowiadają o Silnym (wywiad)
Głośny debiut Doroty Masłowskiej na scenie teatralnej. Bez ...
IREK DUDEK: Robię artystyczne ryzyko
- Ludzie mnie kojarzą przede wszystkim z Shakin’ Dudi. Ta ...