Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.04.2014 A A A
Klątwa, E01 ponownie na deskach Łaźni Nowej i Imki
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Tomasz Wiech. Źródło: materiał prasowy

Nie udało Wam się zobaczyć pierwszego odcinka „Klątwy”, w którym Strzępka i Demirski eksterminują niemal całą polską klasę polityczną, na ziemię powraca Chrystus by zaprowadzić porządek, a interpretacja tego co się zdarzyło i zdarzyć może jest w rękach wróżek – możecie to nadrobić. Twórcy i producenci spektaklu postanowili da widzom kolejną możliwość zobaczenia pierwszego odcinka „Klątwy, odcinków z czasu beznadziei”. E01: „Don’t mess with Jesus” będzie można zobaczyć 13 oraz 15 i 16 kwietnia w Warszawie (Teatr Imka) oraz od czwartku do niedzieli 24-27 kwietnia w Krakowie (Łaźnia Nowa).


Serial w teatrze to dość niezwykłe przedsięwzięcie, zarówno dla twórców, producentów jak i widzów. Gdy się opuści pierwszy odcinek serialu telewizyjnego można go znaleźć na torrentach, a do teatru trzeba fizycznie pojechać i znaleźć miejsce na widowni. Dlatego „Klątwa” - głośna premiera marca - zostanie ponownie pokazana w kwietniu. W połowie kwietnia zobaczymy ją najpierw w Imce: 13, 15 i 16 kwietnia oraz w Łaźni Nowej od 24 do 27 kwietnia.

 

Pierwszy odcinek zaczyna się mocnym uderzeniem: 457 posłów na Sejm RP ginie w ciągu jednej nocy, w dziwnych i zaskakujących okolicznościach. Choć brzmi to jak makabra to relacja dziennikarza sprzed gmachu Sejmu raczej wywołuje na widowni salwy śmiechu niż okrzyki rozpaczy. Do tego dochodzi nagła śmierć członków Państwowej Komisji Wyborczej, co zdecydowanie zmniejsza szanse na szybki powrót demokracji i wybór nowych rządzących. Wtedy oczy zwracają się w stronę Jezusa Chrystusa, który pojawił się w tej zawierusze, czy jednak po to żeby poprowadzić zagubione owieczki? Przekonajcie się o tym sami, tym razem nie z pozycji zajmowanej na domowej kanapie ale w serialu prezentowanym w teatrze.

 

Premiera drugiego odcinka pt. „Lekcja religii” odbędzie się w połowie maja. Ci, którym mimo ponownej szansy nie uda się obejrzeć odcinka pierwszego, będą mogli zobaczyć streszczenie tego co było poprzednio, w odegranym przez zespół skrócie „Previously on…” zaprezentowanym w żywym planie. Producenci zamierzają pokazywać całość serialu podczas jednego wieczoru.

 

„Klątwa, odcinki z czasu beznadziei” E01: „Don’t mess with Jesus”
reżyseria: Monika Strzępka
scenariusz: Paweł Demirski
scenografia i kostiumy: Michał Korchowiec
muzyka: Jan Suświłło
wideo: Tomek Michalczewski
obsada:
Klara Bielawka
Krzysztof Dracz
Dobromir Dymecki
Anna Kłos-Kleszczewska
Radomir Rospondek
Alona Szostak
Paweł Tomaszewski

 

Daty spektakli:
E01: Don’t mess with Jesus
Imka: 13, 15-16 kwietnia 2014
Łaźnia Nowa: 24-27 kwietnia 2014
E02: Lekcja religii
Łaźnia Nowa: 16- 18 maja 2014
Imka: 22-25 maja 2014
Bilety na obydwa odcinki są w sprzedaży.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...