Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.03.2012 A A A
Ruszają Warszawskie Spotkania Teatralne
REDAKCJA / INFORMACJE PRASOWE
Materiał promocyjny. Fot. Bartłomiej Sowa

Jak co roku, tak i tym razem, pod koniec marca rozpoczynają się Warszawskie Spotkania Teatralne, organizowane przez Instytut Teatralny w Warszawie. WST to festiwal o długoletniej i bogatej tradycji. Tegoroczna, 32. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 24 marca – 3 kwietnia 2012 roku.


Z tej okazji do stolicy zjeżdżają teatry z całego kraju, by zaprezentować swój repertuar szerszej publiczności. W tym roku po raz pierwszy program festiwalu opiniowała Rada Programowa festiwalu w składzie: Katarzyna Janowska (TVP Kultura), Joanna Krakowska (Instytut Sztuki PAN, Miesięcznik „Dialog”), Iwona Kurz (Instytut Kultury Polskiej UW), Tomasz Miłkowski (AICT/Klub Krytyki Teatralnej), Jacek Sieradzki (Miesięcznik „Dialog”) oraz Bożena Suchocka (reżyserka teatralna).

 

Spektakle podzielone są na kilka nurtów. Najważniejszy z nich (Nurt główny) to przegląd najciekawszych spektakli, które pojawiły się na polskich scenach w ubiegłym roku. W Warszawie będzie można zobaczyć zatem m.in.: „III Furie” (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy), „Jak być kochaną” (Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie), „Joanna Szalona; Królowa” (Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach), „Mickiewicz. Dziady. Performance.” (Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy) oraz „Wielki Gatsby” (Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy).

 

Oddzielny blok tematyczny stanowi nurt o nazwie Taniec przygotowywany przy współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. W jego ramach zaprezentowane zostaną przedstawienia taneczne z ostatnich lat, a wśród nich: „Hamlet” (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu), „Le Sacre” (Teatr Dada von Bzdülöw) oraz Tryptyk autorstwa Mikołaj Mikołajczyk.

 

Od ubiegłego roku częścią festiwalu są również „Małe Warszawskie Spotkania Teatralne”, skierowane do najmłodszych widzów. W dniach 26-29 marca Teatrze Żydowskich będzie można zobaczyć m.in. przedstawienia „Mikrokosmos” i „Zwierzątka małe zwierzenia”. Spotkaniom towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci i rodziców, a honorowy patronat nad nimi objęła Henryka Krzywonos-Strycharska.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...