Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.05.2014 A A A
Ani Mru-Mru parodiuje i rozrabia w Krainie Oz!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

„W dubbingu jak w wyborach, liczą się głosy” – żartują kabareciarze z Ani Mru-Mru. Najulubieńsi rozweselacze Polaków spędzili w studiu nagraniowym blisko dwa tygodnie! Wszystko po to, by jak najlepiej wczuć się w bohaterów animacji „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki”. W nowej produkcji twórców „Króla Lwa”, „Pięknej i Bestii” i „Pocahontas” słynni komicy użyczyli głosów legendarnemu trio w składzie: Tchórzliwy Lew, Blaszany Drwal i Strach na wróble. Efekt ich pracy przybliża niniejsze wideo.


„Przez dwa tygodnie nie wypuszczano nas ze studia. Usłyszeliśmy, że nie dadzą nam jeść, dopóki nie skończymy. Każdego dnia mieliśmy nadzieję, że to właśnie dziś nas nakarmią.” – relacjonuje Waldemar Wilkołek. W trakcie nagrań artysta schudł 21 kilogramów! Do dawnej wagi wrócił dopiero dzień po opuszczeniu studia.

 

Dubbingowe role w „Czarnoksiężniku” zwróciły na Ani Mru-Mru uwagę krytyków i producentów. „Posypały się propozycje ze świata” – chwali się Marcin Wójcik, filmowy Tchórzliwy Lew. „W przygotowaniu mam już kolejne role – Lwa Tołstoja i Lwa Jaszyna.” Lider grupy odkrywa przy okazji kulisy przygotowań do dubbingu. „Weszliśmy w to na sto procent, jak prawdziwi aktorzy. Zaangażowaliśmy się bez reszty. Ja praktycznie cały czas chodziłem na golasa w koronie. Ewentualnie, jak przystało na lwa, leżałem w cieniu i czekałem na właściwy moment.”

 

„Waldek chodził cały czas z blaszanym wiadrem na głowie, natomiast ja długo stałem na polu na jednej nodze” – kontynuuje Michał Wójcik, dubbingujący Stracha na wróble. „Moim problemem były ptaki. Ptaki-dziobaki jak to się mówi. A wiadomo, jak już ptak dzióbnie…”. Obecnie charyzmatyczny komik przymierza się do kolejnej „strachliwej” roli. „Zagram stracha na lachy. Ale to zupełnie inna kategoria filmowa. – mówi Michał, lecz odmawia wchodzenia w szczegóły.

 

Wideo-wywiad z kabaretem Ani Mru-Mru:

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Gia Coppola kontynuuje rodzinną tradycję!
Gia Coppola to fotografka, reżyserka filmowa, scenarzystka i ...
Damy radę z kulturą
Już ponad pół roku nie mamy łatwego dostępu do teatru w ...
Wojna polsko- ruska: Silne kobiety opowiadają o Silnym (wywiad)
Głośny debiut Doroty Masłowskiej na scenie teatralnej. Bez ...
IREK DUDEK: Robię artystyczne ryzyko
- Ludzie mnie kojarzą przede wszystkim z Shakin’ Dudi. Ta ...