Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.05.2014 A A A
Doktor Dolittle i przyjaciele – pokazy przedpremierowe
INFORMACJA PRASOWA
Doktor Dolittle_fot. Janusz Szymański. Źródło: materiał prasowy

Na tegoroczny Dzień Dziecka Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi przygotował inscenizację światowego bestsellera dziecięcego – bajkę Doktor Dolittle i przyjaciele. Pierwszy pokaz przedpremierowy spektaklu w reż. Konrada Szachnowskiego odbędzie się 1 czerwca 2014 r. o godz. 17.00, kolejne 3, 4, 5 i 6 czerwca o godz. 10.00. Premiera przedstawienia zaplanowana jest na wrzesień.


Doktor Dolittle i przyjaciele to światowy bestseller literatury dziecięcej, po który sięgnęli m. in. reżyserzy filmowi, twórcy bajek animowanych, audycji radiowych i gier  komputerowych. W 1998 roku o fenomenie Doktora Dolittle przypomniał Eddi Murphy, wcielając się w rolę tytułowego bohatera.

 

Pierwsza z dwunastu części powieści o przygodach wesołego weterynarza ukazała się w 1920 roku, stając się po pierwszej wojnie światowej jedną z najważniejszych lektur małego czytelnika obok takich książek, jak: Kubuś Puchatek Alana Aleksandra Milne, Emil i detektywi Ericha Kästnera czy Mary Poppins Pameli Lyndon Travers. Tytuł Doktor Dolittle i przyjaciele na stałe wszedł do repertuaru teatrów na całym świecie. Zajrzyj do Nowego, aby przekonać się, czy kaczka Dab-Dab doskonale sprawuje się jako perfekcyjna pani domu, sowa Tu-Tu świetnie dodaje, a prosie Geb-Geb cięgle myśli o jedzeniu. Dzięki kolorowym maskom, zawrotnemu tempu i dowcipnym piosenkom udasz się w niezapomnianą podróż w głąb Afryki.

 

Doktor Dolittle i przyjaciele (The Story of Doctor Dolittle)
Bogumiła Szachnowska na motywach książki H. J. Loftinga
przekład: Bogumiła Szachnowska
reżyseria: Konrad Szachnowski
scenografia: Pavel Hubička
asystentka scenografa: Zuzanna Markiewicz
muzyka: Jerzy Stachurski
choreografia: Juliusz Stańda
inspicjentka: Agnieszka Choińska

 

Występują:
Monika Buchowiec, Barbara Dembińska, Jolanta Jackowska, Magdalena Kaszewska, Beata Kolak, Danuta Rynkiewicz, Kamila Salwerowicz, Paweł Audykowski, Marek Cichucki, Przemysław Dąbrowski, Łukasz Gosławski, Artur Gotz, Gracjan Kielar, Krzysztof Pyziak.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Cykl Kids&Youth. Kino dla młodych na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym
Wzorem lat ubiegłych, w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
#HOP HOP CHALENGE TRWA NADAL. MATEUSZ DAMIĘCKI SKACZE DLA KOLEJNYCH DZIECI Z SMA
Nawet epidemia koronawirusa nie zatrzymała Mateusza Damięckiego ...
75 lat Teatru Syrena
Teatr Syrena w Warszawie w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia ...