Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.03.2012 A A A
Czarna komedia w Teatrze Żydowskim
Materiał promocyjny. Fot. Andrzej Wencel

Na deskach warszawskiego Teatru Żydowskiego 31 marca i 1 kwietnia odbędą się ostatnie przedpremierowe pokazy spektaklu pt. „Żona Króla Leara. Czarna komedia.” w reżyserii Jerzego Gruzy. W tytułowe role wcielą się Izabella Olejnik i Wojciech Wiliński. Oficjalna premiera odbędzie się 4 maja.


„Żona króla Leara. Czarna komedia.” to spektakl o bezrobotnym aktorze, upokarzanym nieustannym chodzeniem od castingu do castingu. Podjęty trud nie daje jednak efektu w postaci roli. Podejmuje decyzję, że bez ograniczeń poświęci pracy nad rolą Leara zupełnie spontanicznie i bez żadnego zaplecza teatralnego. Jego żona, początkowo sceptyczna na pomysł męża, podsuwa własny o zagraniu Leara przez kobietę, przekonana że taki eksperyment teatralny będzie dla niej wymarzoną rolą.  Rezygnuje jednak z jego realizacji, aby dodać mężowi otuchy. Ten jednak po kolejnych porażkach na castingu dochodzi do wniosku, że świat już go nie potrzebuje. Postanawia popełnić  teatralne samobójstwo.

 

Scenariusz spektaklu napisał Paweł Binke, a całość wyreżyserował Jerzy Gruza. Za scenografię odpowiada Ewa Łaniecka, muzykę przygotowała Teresa Wrońska.

 

W obsadzie „Żony króla Leara. Czarnej komedii.” będzie można zobaczyć takich aktorów, jak m.in.: Wojciech Wiliński, Szymon Szurmiej, Izabella Olejnik, Barbara Dziekan, Joanna Przybyłowska, Izabella Rzeszowska, Jadwiga Gryn czy Piotr Chomik.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...