Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.06.2014 A A A
Teatr 21 wystąpi na tegorocznym Brave Festival!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Marta Ankiersztejn. Źródło: materiał prasowy

Ruszała sprzedaż biletów na występ Teatru 21. Akcja crowdfundingowa zakończona. Spektakl „Statek miłości” będzie można zobaczyć już 14 lipca w ramach Brave Festival.


Brave Festival promuje sztukę odważną i bezkompromisową. Występ Teatru 21 na tegorocznym festiwalu to wielki sukces. Niemal w ostatniej chwili w budżecie festiwalu udało się wygospodarować środki na przyjazd Teatru 21 do Wrocławia. Sumę pozyskano dzięki trzem polskim placówkom dyplomatycznym. Polskie Ambasady w Dżakarcie i New Delhi oraz Konsulat Generalny RP w Mumbaju odstąpiły od pobierania opłat za wizy dla ponad 30 artystów z Indii i Indonezji, którzy zostali zaproszeni na tegoroczny festiwal. - Dzięki wielkiej życzliwości trzech polskich placówek dyplomatycznych i pracujących w nich osób, udało nam się zaoszczędzić środki, które pozwalają nam na zaproszenie Teatr 21 do Wrocławia. Chcemy serdecznie podziękować Konsulowi Generalnemu RP w Mumbaju Leszkowi Brendzie, Konsulowi RP w Dżakarcie Igorowi Kaczmarczykowi i Kierownikowi Wydziału Konsularnego RP w New Delhi Zbigniewowi Igielskiemu za pomoc i wsparcie okazane projektowi Brave Festival – mówi Marek Mieleszko, producent wykonawczy Brave Festival. Teatr 21 wystąpi ze spektaklem „Statek miłości” w ramach Brave Festival 14 lipca o godz. 19:30 w Imparcie.

 

To oznacza koniec akcji crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi.pl, której celem było zebranie funduszy na przyjazd Teatru 21 na Brave Festival do Wrocławia. Osoby, które wsparły akcję otrzymają pieniądze z powrotem na swoje konto. – Dodatkowo, w ramach podziękowania każdy wpłacający dostanie od nas bilet na spektakl Teatru 21 – mówi Marek Mieleszko.

 

Teatr 21 zrodził się z warsztatów teatralnych prowadzonych w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę”. Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły, osoby z zespołem Downa i autyzmem, których od początku interesowała systematyczna, intensywna praca teatralna.

 

10. edycja Brave Festival odbędzie się w dniach 4-17 lipca 2014 r. we Wrocławiu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...