Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.07.2014 A A A
Teatr Na Leżakach startuje nad Wisłą w Pomoście 511
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Monika Sochańska. Źródło: materiał prasowy

Takiego widowiska nad Wisłą nie było w Warszawie od lat. Artyści Teatru Pijana Sypialnia,  piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny, zaprezentują w nadwiślańskiej klubokawiarni Pomost 511 „Wodewil Warszawski”. 15 lipca wystarczy wziąć ze sobą koc i w scenerii zachodzącego przenieść się do starej Warszawy. Start o 20.30. Wstęp wolny.


Spektakl otwiera cykl plenerowych widowisk teatralno-muzycznych w klimacie przedwojennej Warszawy. Projekt „Teatr na leżakach” to inicjatywa Teatru Pijana Sypialnia, na którą odpowiedzieli twórcy POMOSTU 511.

 

Sławek Narloch, manager Pijanej Sypialni: W naszym teatrze pod gołym niebem będą obowiązywały bardzo ważne zasady – zasady lata!

 

Krótkie spodenki, leżaki, koce i zimne napoje, a do tego spektakle, w których istotną rolę pełni muzyka na żywo. To jedyny taki cykl w programach nadwiślańskich miejscówek. Projekt nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych. Były to miejsca, które w starej Warszawie przyciągały tłumy wielbicieli teatru w otoczeniu zieleni. Modne miejsca rozrywki w tamtych czasach.

 

Scenariusz roztańczonego i rozśpiewanego „Wodewilu Warszawskiego” powstał na podstawie komedii Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku.

 

Staszek Dembski, reżyser: Wspominamy miasto, którego już nie ma, ale ważne było dla nas również opowiedzenie czegoś o tym, co otacza nas tu i teraz. Dlatego w finale widowiska sceną zawładną dziwne postaci – ludzie mediów, polityki i kultury. Nostalgiczny świat przedwojennego miasta zderza się z Warszawą głośną i zabieganą.

 

Teatr Pijana Sypialnia powstał dwa lata temu w Warszawie z inicjatywy absolwentów studia aktorskiego, która działa przy teatrze.

 

Występują w niecodziennych miejscach. Grali już w tramwajach, starych fabrykach i barach mlecznych. Laureaci prestiżowych festiwali teatralnych w całej Polsce.

 

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu, to poetycki spektakl „Osmędeusze” Mirona Białoszewskiego, do zobaczenia 22 lipca. Będzie również okazja do nauki tańców warszawskich, na którą artyści zapraszają 29 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...