Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.07.2014 A A A
Radio Azja, nowy projekt Pięciu Smaków, rozpoczyna transmisję
INFORMACJA PRASOWA
DaWangGang, Chiny. Źródło: materiał prasowy

W tym roku Festiwalowi Filmowemu Pięć Smaków towarzyszyć będzie Radio Azja – unikalna seria trzech wydarzeń muzycznych. W okresie od października do grudnia w TR Warszawa wystąpią znakomici artyści współczesnej sceny azjatyckiej: Be-Being z Korei Południowej (20.10), Sakamoto Hiromichi z Japonii (27.11) oraz Dawanggang z Chin (08.12).


Inspiracją do stworzenia Radia Azja był sukces zeszłorocznego koncertu koreańskiej grupy UhUhBoo Project. Zespół, znany ze współpracy z Piną Bausch czy reżyserem Park Chan-wookiem, wystąpił po raz pierwszy w Polsce, prezentując niezwykły, oryginalny spektakl. Lider projektu, Baik Hyun-jin hipnotyzował ekcentrycznym tańcem, niekonwencjonalnymi wokalizami oraz szczerym i bardzo emocjonalnym przekazem. Pełna sala i jej entuzjastyczna reakcja były dla nas potwierdzeniem, że polska publiczność jest zainteresowana dźwiękami z regionu Azji Dalekowschodniej. Postanowiliśmy kontynuować eksplorację muzyki tej części świata.

 

Na początek proponujemy koncert Be-Being, projektu stworzonego przez basistę UhUhBoo – Jang Young-gyu. Będzie to przepełnione buddyjską filozofią widowisko, składające się z połączenia koreańskiej muzyki tradycyjnej, buddyjskiego tańca i mantr z kanonami sztuki współczesnej. Muzyka grana na żywo przeplata się z elektroniką, a dźwiękom towarzyszą wszechobecne, absorbujące wizualizacje.

 

Kolejny gość Radia Azja to Sakamoto Hiromichi, artysta wszechstronny, performer, instrumentalista i kompozytor, który podczas swoich koncertów gra na pile i wiolonczeli, w niekonwencjonalny sposób używa głosu, a także szlifierek, wiertarek oraz innych, teoretycznie niezwiązanych ze sceną i muzyką, przedmiotów.

 

Ostatnią odsłoną tegorocznego Radia Azja będzie koncert DaWangGang. Zespół sięga po muzykę dawnych Chin, tradycyjne pieśni z Azji Centralnej, muzykę religijną, a także współczesnego rocka. Balansując na pograniczu piosenki autorskiej, azjatyckiego, wieloetnicznego folkloru, pekińskiej opery i współczesnych trendów, buduje wyjątkowy związek tradycji z teraźniejszością.

 

Program Radia Azja 2014:

Be-Being (Korea Płd) - 20 października

Sakamoto Hiromichi (Japonia) - 27 listopada

DaWangGang (Chiny) - 8 grudnia

 

TR Warszawa, godz. 20:00

Bilety w sprzedaży od 15 września.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...