Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.07.2014 A A A
Radio Azja, nowy projekt Pięciu Smaków, rozpoczyna transmisję
INFORMACJA PRASOWA
DaWangGang, Chiny. Źródło: materiał prasowy

W tym roku Festiwalowi Filmowemu Pięć Smaków towarzyszyć będzie Radio Azja – unikalna seria trzech wydarzeń muzycznych. W okresie od października do grudnia w TR Warszawa wystąpią znakomici artyści współczesnej sceny azjatyckiej: Be-Being z Korei Południowej (20.10), Sakamoto Hiromichi z Japonii (27.11) oraz Dawanggang z Chin (08.12).


Inspiracją do stworzenia Radia Azja był sukces zeszłorocznego koncertu koreańskiej grupy UhUhBoo Project. Zespół, znany ze współpracy z Piną Bausch czy reżyserem Park Chan-wookiem, wystąpił po raz pierwszy w Polsce, prezentując niezwykły, oryginalny spektakl. Lider projektu, Baik Hyun-jin hipnotyzował ekcentrycznym tańcem, niekonwencjonalnymi wokalizami oraz szczerym i bardzo emocjonalnym przekazem. Pełna sala i jej entuzjastyczna reakcja były dla nas potwierdzeniem, że polska publiczność jest zainteresowana dźwiękami z regionu Azji Dalekowschodniej. Postanowiliśmy kontynuować eksplorację muzyki tej części świata.

 

Na początek proponujemy koncert Be-Being, projektu stworzonego przez basistę UhUhBoo – Jang Young-gyu. Będzie to przepełnione buddyjską filozofią widowisko, składające się z połączenia koreańskiej muzyki tradycyjnej, buddyjskiego tańca i mantr z kanonami sztuki współczesnej. Muzyka grana na żywo przeplata się z elektroniką, a dźwiękom towarzyszą wszechobecne, absorbujące wizualizacje.

 

Kolejny gość Radia Azja to Sakamoto Hiromichi, artysta wszechstronny, performer, instrumentalista i kompozytor, który podczas swoich koncertów gra na pile i wiolonczeli, w niekonwencjonalny sposób używa głosu, a także szlifierek, wiertarek oraz innych, teoretycznie niezwiązanych ze sceną i muzyką, przedmiotów.

 

Ostatnią odsłoną tegorocznego Radia Azja będzie koncert DaWangGang. Zespół sięga po muzykę dawnych Chin, tradycyjne pieśni z Azji Centralnej, muzykę religijną, a także współczesnego rocka. Balansując na pograniczu piosenki autorskiej, azjatyckiego, wieloetnicznego folkloru, pekińskiej opery i współczesnych trendów, buduje wyjątkowy związek tradycji z teraźniejszością.

 

Program Radia Azja 2014:

Be-Being (Korea Płd) - 20 października

Sakamoto Hiromichi (Japonia) - 27 listopada

DaWangGang (Chiny) - 8 grudnia

 

TR Warszawa, godz. 20:00

Bilety w sprzedaży od 15 września.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogusław Linda w zwiastunie teledysku O.S.T.R. i Sebastiana Fabijańskiego!
Najpopularniejszy polski raper i legenda polskiego kina w jednym ...
Beata Szałwińska wydaje nową płytę
Beata Szałwińska, polska pianistka z Luxemburga wydaje w grudniu ...
Radio Azja już za tydzień!
Festiwal Radio Azja zbliża się wielkimi krokami! Już za tydzień, ...
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas Tribute Prize!
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas ...