Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.08.2014 A A A
III FESTIWAL LAMPIONÓW W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH TRWA
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

16 i 17 sierpnia w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się kolejne wydarzenia w ramach III Festiwalu Lampionów. Tym razem Goście Muzeum będą mieli okazję zapoznać się z kulturą muzyczną Chin i wziąć udział w kolejnym treningu qigongu. Rodziny z dziećmi zachęcamy do udziału w warsztatach z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne, zwiedzania Ogrodu Chińskiego oraz wieczornych spacerów zabytkową Aleją Chińską.


W sobotę i niedzielę o godzinie 10:00 odbędą się kolejne warsztaty qigongu z cyklu „Zaczerpnij zdrowia w ogrodach Łazienek Królewskich”. Na najbliższych zajęciach poznamy „Ba Duan Jin” („Osiem Kawałków Brokatu”) – zestaw ośmiu ćwiczeń, o ponad 1000-letniej historii, które usprawniają funkcjonowanie wybranych organów wewnętrznych, a jako kompletny zestaw - całego organizmu. Warsztaty qigongu odbywają się w każdą sierpniową sobotę i niedzielę o godzinie 10:00 na trawniku przy Pałacu Myślewickim, w niepogodę - w pawilonie w podkowie Podchorążówki. Wstęp wolny.

 

Rodziny z dziećmi zapraszamy do odwiedzenia Pałacu na Wyspie, gdzie w niedzielę o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne. W nawiązaniu do prezentowanej w Pałacu na Wyspie broszy z wizerunkiem Stanisława Augusta, warsztat poświęcimy projektowaniu biżuterii. Powstaną naszyjniki, broszki, pierścionki, które wypełnią domową szkatułkę ze świecidełkami. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6 - 10 lat. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja: tel.: 22 50 60 102, e-mail: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl; bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15 zł.

 

Wszystkich miłośników muzyki zapraszamy na warsztaty rodzinne „Spotkania z kulturą muzyczną Chin”, które odbędą się w niedzielę o godzinie 12:00 w Starej Kordegardzie . Przy rytmach chińskiej piszczałki dowiemy się z jakich materiałów wykonywano tradycyjne instrumenty muzyczne w Azji Wschodniej. Wstęp wolny.

 

W niedzielę o godzinie 16:30 odbędzie się kolejny spacer po Ogrodzie Chińskim z przewodnikiem, wstęp wolny. Zapraszamy również do samodzielnego odkrywania tajemnic chińskiej kultury i sztuki z mapką „Lwy, smoki i feniksy”. Mapka w dwóch wersjach językowych (polskiej i chińskiej) jest dostępna w kasach Muzeum w cenie 2 zł. Do końca września można także zwiedzić wystawę „Chinoiserie w Łazienkach Królewskich” oraz spacerować udekorowaną lampionami, zabytkową Aleją Chińską.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Cykl Kids&Youth. Kino dla młodych na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym
Wzorem lat ubiegłych, w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
#HOP HOP CHALENGE TRWA NADAL. MATEUSZ DAMIĘCKI SKACZE DLA KOLEJNYCH DZIECI Z SMA
Nawet epidemia koronawirusa nie zatrzymała Mateusza Damięckiego ...
75 lat Teatru Syrena
Teatr Syrena w Warszawie w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia ...