Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.04.2012 A A A
BULDOG wystąpi w Hydrozagadce
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy

W warszawskiej Hydrozagadce 19 kwietnia wystąpi zespół Buldog. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej ostatni album formacji zatytułowany „Laudatores Temporis Acti". Oprócz materiału z nowej płyty, zespół zaprezentuje również utwory z poprzedniego albumu wydanego w 2010 roku „Chrystus Miasta”. Grupa potwierdziła również swój udział na tegorocznym festiwalu w Jarocinie.


Zespół BULDOG jest projektem muzycznym Piotra Wieteski, menadżera Kultu, Kazika i KNŻ. Został założony w 2004 roku przy udziale osób bezpośrednio związanych z Kultem: Syna Stanisława - dawnego klawiszowca Kultu i gitarzysty Wojciecha Jabłońskiego. Za perkusją zasiadł muzyk, który pracował w „Kult – Ochronie” Adam Swędera (niegdyś perkusista Róż Europy). Do zespołu dołączyła także sekcja dęta Kultu - Zdunek, Glazik i Ważny. Do lipca 2009 wokalistą był Kazik Staszewski, a obecnie jest nim Tomek Kłaptocz, wcześniej wieloletni wokalista zespołu Akurat. W latach 2008-2011 do zespołu należała również Ala Gadomska grająca na waltorni.

 

Buldog muzycznie określany jest jako rock alternatywny. Gra połączenie rocka, muzyki punkowej i funku. Na początku działalności zespół wydawał płyty własnym sumptem. Ostatnia płyta „Laudatores Temporis Acti” (Kayax, 2011) zawiera 14 nowych kompozycji do tekstów m.in.: Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Rafała Wojaczka, Josifa Brodskiego, Wiktora Woroszylskiego, Adam Asnyka oraz znajdują się na niej 3 testy Tomka Kłaptocza.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...