Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.04.2012 A A A
BULDOG wystąpi w Hydrozagadce
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy

W warszawskiej Hydrozagadce 19 kwietnia wystąpi zespół Buldog. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej ostatni album formacji zatytułowany „Laudatores Temporis Acti". Oprócz materiału z nowej płyty, zespół zaprezentuje również utwory z poprzedniego albumu wydanego w 2010 roku „Chrystus Miasta”. Grupa potwierdziła również swój udział na tegorocznym festiwalu w Jarocinie.


Zespół BULDOG jest projektem muzycznym Piotra Wieteski, menadżera Kultu, Kazika i KNŻ. Został założony w 2004 roku przy udziale osób bezpośrednio związanych z Kultem: Syna Stanisława - dawnego klawiszowca Kultu i gitarzysty Wojciecha Jabłońskiego. Za perkusją zasiadł muzyk, który pracował w „Kult – Ochronie” Adam Swędera (niegdyś perkusista Róż Europy). Do zespołu dołączyła także sekcja dęta Kultu - Zdunek, Glazik i Ważny. Do lipca 2009 wokalistą był Kazik Staszewski, a obecnie jest nim Tomek Kłaptocz, wcześniej wieloletni wokalista zespołu Akurat. W latach 2008-2011 do zespołu należała również Ala Gadomska grająca na waltorni.

 

Buldog muzycznie określany jest jako rock alternatywny. Gra połączenie rocka, muzyki punkowej i funku. Na początku działalności zespół wydawał płyty własnym sumptem. Ostatnia płyta „Laudatores Temporis Acti” (Kayax, 2011) zawiera 14 nowych kompozycji do tekstów m.in.: Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Rafała Wojaczka, Josifa Brodskiego, Wiktora Woroszylskiego, Adam Asnyka oraz znajdują się na niej 3 testy Tomka Kłaptocza.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Lee „Scratch" Perry zamyka listę muzycznych gwiazd festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019
Tegoroczny główny line-up zamykamy ogłoszeniem artysty, który ...
Microphone Masters XII. Freestyle Battle
Już 24 maja w Rzeszowskim klubie Vinyl odbędzie się XII edycja ...
GŁOS NOWEGO POKOLENIA! GWIAZDY PRZYSZŁY NA KONCERT!
10 maja, w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się premiera ...
Wasio – SAM. Solowy album lidera OCN to folkowo-songwriterskie klimaty.
Maciej Wasio, dotychczas lider zespołu rockowego OCN obecnie ...