Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.08.2014 A A A
Konkurs na recenzję wystawy
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Leica Gallery Warszawa ogłasza konkurs na recenzję wystawy BOIKO Jana Brykczyńskiego. Laureat otrzyma album BOIKO z podpisem autora, katalogi wydane przez Leica Gallery, a wygrany tekst zostanie opublikowany na Fotopolis.pl. Jury czeka na teksty do 1 września.


Konkurs skierowany jest do amatorów i osób, które już piszą, ale chcą sprawdzić swoje umiejętności przed wymagającym jury. Celem konkursu jest promocja krytycznego pisania o sztuce, skłonienie do analizy i interpretacji wystaw fotograficznych. To także inicjatywa, która ma na celu promować młode talenty dziennikarskie. Objętość tekstu konkursowego nie powinna przekraczać 3 000 znaków. Recenzja musi dotyczyć ekspozycji projektu „BOIKO” w Leica Gallery Warszawa. Prace oceni jury w składzie:

- Marcin Grabowiecki, fotograf, miłośnik książek fotograficznych, dziennikarz stale współpracujący z Fotopolis - największym polskim portalem poświęconym fotografii

- Krzysztof Miękus - artysta, kurator, dziennikarz, historyk nauki. Były redaktor naczelny miesięcznika „Pozytyw” poświęconego fotografii dokumentalnej i artystycznej. Był kuratorem galerii Yours w Warszawie, współpracował lub współpracuje z takimi instytucjami jak Miesiąc Fotografii w Krakowie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Rencontres Internationales de la Photographie w Arles. Pisze dla magazynu MaleMEN

- Joanna Ruszczyk, dziennikarka, krytyczka sztuki, współpracuje z działem Kultura tygodnika "Newsweek Polska", publikuje także w Wysokich Obcasach. Współzałożycielka Fundacji Sztucznej- Filip Springer, fotograf i publicysta, autor książek „Wanda z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” czy „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL”. Finalista Nagrody Literackiej Nike 2012.

 

Nagrody:

- album BOIKO Jana Brykczyńskiego z podpisem autora

- katalogi wystaw Leica Gallery Warszawa

- publikacja recenzji na łamach Fotopolis.pl

 

Teksty należy nadsyłać na adres justyna@leica-gallery.pl do 1 września. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas spotkania autorskiego w Leica Gallery Warszawa, które odbędzie się 4 września o 18:00. Wyniki zostaną podane również na stronie konkursowej.

 

Wstęp na wystawę BOIKO jest bezpłatny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...