Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.04.2012 A A A
Przed nami FeTA
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiały organizatora

Już 20 kwietnia we Wrocławiu rozpocznie się 13. Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA. Impreza organizowana przez Centrum Kultury AGORA potrwa do 22 kwietnia.


FeTA to nie konkurs – to spotkanie amatorów z mistrzami monodramu, dyskusje, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne dla młodzieży i instruktorów. Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na scenie, planach filmowych czy międzynarodowych przeglądach teatralnych.

 

Festiwal zachęca początkujących artystów do poszukiwania własnej drogi, niekonwencjonalności, mierzenia się z wyobrażeniami na temat form scenicznych, a także daje możliwość przełamywania własnych ograniczeń, „szlifowania” umiejętności i odkrywania swojego potencjału oraz zdobywania doświadczenia. Sprzyja temu pełna dowolność tematyki i form w wykonywaniu monodramów - uczestnicy mogą wykorzystywać rekwizyty, dźwięk, światło czy układy choreograficzne.

 

W tym roku Festiwal rozpoczną (20 kwietnia) profesjonalne warsztaty teatralne prowadzone przez Macieja Masztalskiego - laureata nagrody WARTO, dyrektora i reżysera Teatru Ad Spectatores we Wrocławiu  Ad Spectatores. Są one szansą dla osób zainteresowanych sztuką teatru, pragnących pogłębić osobiste doświadczenia artystyczne, oraz dla tych, którzy marzą o zawodowej scenie.

 

W drugim dniu odbędą się prezentacje 29 zakwalifikowanych do II etapu monodramów, a w ostatnim zobaczymy pokaz najlepszych prezentacji scenicznych i spektakl w wykonaniu mistrza. Tym razem widzowie będą mieli okazję, po raz pierwszy we Wrocławiu, zobaczyć spektakl „Wokół Szekspira” w wykonaniu Andrzeja Seweryna.

 

Podczas festiwalu największe emocje wzbudza jednak przede wszystkim rozmowa z jurorami. W tegorocznej edycji FeTA w jury będziemy gościć: Andrzeja Seweryna, Annę Ilczuk i Elżbietę Lisowską - Kopeć.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...