Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.04.2012 A A A
Przed nami FeTA
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiały organizatora

Już 20 kwietnia we Wrocławiu rozpocznie się 13. Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA. Impreza organizowana przez Centrum Kultury AGORA potrwa do 22 kwietnia.


FeTA to nie konkurs – to spotkanie amatorów z mistrzami monodramu, dyskusje, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne dla młodzieży i instruktorów. Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na scenie, planach filmowych czy międzynarodowych przeglądach teatralnych.

 

Festiwal zachęca początkujących artystów do poszukiwania własnej drogi, niekonwencjonalności, mierzenia się z wyobrażeniami na temat form scenicznych, a także daje możliwość przełamywania własnych ograniczeń, „szlifowania” umiejętności i odkrywania swojego potencjału oraz zdobywania doświadczenia. Sprzyja temu pełna dowolność tematyki i form w wykonywaniu monodramów - uczestnicy mogą wykorzystywać rekwizyty, dźwięk, światło czy układy choreograficzne.

 

W tym roku Festiwal rozpoczną (20 kwietnia) profesjonalne warsztaty teatralne prowadzone przez Macieja Masztalskiego - laureata nagrody WARTO, dyrektora i reżysera Teatru Ad Spectatores we Wrocławiu  Ad Spectatores. Są one szansą dla osób zainteresowanych sztuką teatru, pragnących pogłębić osobiste doświadczenia artystyczne, oraz dla tych, którzy marzą o zawodowej scenie.

 

W drugim dniu odbędą się prezentacje 29 zakwalifikowanych do II etapu monodramów, a w ostatnim zobaczymy pokaz najlepszych prezentacji scenicznych i spektakl w wykonaniu mistrza. Tym razem widzowie będą mieli okazję, po raz pierwszy we Wrocławiu, zobaczyć spektakl „Wokół Szekspira” w wykonaniu Andrzeja Seweryna.

 

Podczas festiwalu największe emocje wzbudza jednak przede wszystkim rozmowa z jurorami. W tegorocznej edycji FeTA w jury będziemy gościć: Andrzeja Seweryna, Annę Ilczuk i Elżbietę Lisowską - Kopeć.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...