Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.02.2015 A A A
"Legally Blonde" w nowym Teatrze Variete
TOMASZ CICHOCKI
Fot. Tomasz Cichocki

Premierą musicalu "Legally Blonde" w reż. Janusza Józefowicza zainauguruje w maju działalność krakowski Teatr Variete. Nowa placówka, która znajduje się w dawnym kinie „Związkowiec", zdaniem jej twórców, wypełni repertuarową lukę w miejskiej ofercie kulturalnej.


Teatr prezentować będzie sztuki lekkie i rozrywkowe. Mają być grane między innymi: wodewile, burleski, a także musicale z najlepszych scen Broadwayu i West Endu.

 

Oprócz przedstawień teatralnych w nowej placówce mają odbywać się pokazy filmowe, festiwale, koncerty, spotkania z artystami. W planach jest prowadzenie studium aktorskiego oraz kursów i szkoleń w zakresie piosenki i ruchu scenicznego.

 

Nowa miejska instytucja kultury została powołana do życia w kwietniu ubiegłego roku. Najważniejsze prace remontowo-adaptacyjne budynku na potrzeby teatru już się zakończyły. Ich koszt, ponad 23 mln zł, pokryło miasto Kraków.

 

Podczas pierwszej konferencji prasowej (odbyła się 3 lutego), na której obecni byli m.in. Janusz Szydłowski - Dyrektor Teatru VARIETE, Sebastian Bernatowicz Kierownik Muzyczny Teatru VARIETE, Michał Zabłocki oraz Janusz Józefowicz - reżyser premierowego musicalu, dyrektor placówki informował iż:

 

"Będziemy tu przedstawiać to wszystko, co niesie fantastyczną, szlachetną rozrywkę. Marzyło się mi, by powstał teatr, gdzie widz będzie +uszanowany+; bo wejdzie do przyzwoitego, wspaniałego, pięknego miejsca. w przyszłości nowa instytucja oferować będzie publiczności nocne varietes, które nawiązywałoby do paryskiego Moulin Rouge."

 

W maju  odbędzie się prapremiera polskiej wersji musicalu "Legally Blonde". Przedstawienie zainauguruje działalność teatru. Polski spektakl, oparty na powieści amerykańskiej pisarki Amandy Brown oraz filmu "Legalna blondynka", jeszcze powstaje.

 

Rozpoczęły się już castingi, które wyłonią aktorów musicalu, który wyreżyseruje Janusz Józefowicz, a autorem muzyki będzie Sebastian  Bernatowicz. Twórcy przedstawienia jeszcze nie rozstrzygnęli, czy będzie ono grane w całości na żywo czy wspierać je będzie półplayback (muzyka już została nagrana przez 16-osobowy zespół). Polską wersję musicalu napisał Michał Zabłocki.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...