Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.02.2015 A A A
Koncert DLA KRZYSZTOFA GLOBISZA - „NASZ ANIOŁ W KRAKOWIE”
TOMASZ CICHOCKI
Fot. Tomasz Cichocki

W niedzielę (15 lutego) Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, wraz z Filharmonią Krakowską – już po raz siódmy – zorganizowała specjalny koncert charytatywny dla uczczenia święta miłości.


Cały dochód z biletów cegiełek i organizowanej aukcji w trakcie wydarzenia został przekazany na leczenie oraz rehabilitację powracającego do zdrowia wybitnego aktora Krzysztofa Globisza.

 

Podczas koncertu „Nasz Anioł w Krakowie” w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, licytowano  pióro i zegarek przekazane z Watykanu przez Ojca Świętego Franciszka. Na aukcję wystawione były także przedmioty ofiarowane m.in. przez: prezydenta Bronisława Komorowskiego, premier Ewę Kopacz, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Donalda Tuska, Krystynę Jandę, Jerzego Trelę, Daniela Olbrychskiego i Bogusława Sonika. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał na aukcję pióro wieczne.

 

W Filharmonii Krakowskiej wystąpili: Ewa Kaim, Joanna Kulig, Anna Radwan, Anna Szałapak, Adam Nowak, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Jerzy Trela oraz muzycy Filharmonii Krakowskiej. Aukcję piór i zegarków prowadzila Anna Dymna w towarzystwie Bronisława Maja.

 

Dzięki wczorajszej licytacji wiecznych piór i zegarków, udało się zebrać rekordową kwotę 120 500 zł. Pieniądze trafią na subkonto Krzysztofa Globisza i sfinansują jego leczenie i dalszą rehabilitację.

 

"Krzysztof Globisz jest wielkim aktorem, często nazywamy go "aniołem"(...) Krzysztof nigdy nie odmawiał pomocy innym. Zawsze był tam, gdzie ktoś go potrzebował. Jest naszym kochanym bratem, przyjacielem" – tłumaczy Anna Dymna, prezeska fundacji.

 

Przypomnijmy, że w lipcu 2014 roku Krzysztof Globisz doznał udaru mózgu, w wyniku którego cierpi na częściowy paraliż, a także na afazję, czyli utratę zdolności mowy. Choć opuścił już szpital, nadal potrzebuje leczenia i oczekuje na zabieg chirurgiczny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości!
Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór ...
SINGER JAZZ FESTIVAL
W tym roku posłuchamy Włodka Pawlika, FrancescoBruno, Liudasa ...
Kazik Staszewski autorem piosenki do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Legendarny artysta polskiej sceny muzycznej, Kazik Staszewski, ...
CIRYAM prezentuje "Noc" singiel i nowy klip zapowiada nadchodzący album
Grupa Ciryam zaprezentowała singiel zatytułowany "Noc". Utwór ...