Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.02.2015 A A A
Koncert DLA KRZYSZTOFA GLOBISZA - „NASZ ANIOŁ W KRAKOWIE”
TOMASZ CICHOCKI
Fot. Tomasz Cichocki

W niedzielę (15 lutego) Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, wraz z Filharmonią Krakowską – już po raz siódmy – zorganizowała specjalny koncert charytatywny dla uczczenia święta miłości.


Cały dochód z biletów cegiełek i organizowanej aukcji w trakcie wydarzenia został przekazany na leczenie oraz rehabilitację powracającego do zdrowia wybitnego aktora Krzysztofa Globisza.

 

Podczas koncertu „Nasz Anioł w Krakowie” w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, licytowano  pióro i zegarek przekazane z Watykanu przez Ojca Świętego Franciszka. Na aukcję wystawione były także przedmioty ofiarowane m.in. przez: prezydenta Bronisława Komorowskiego, premier Ewę Kopacz, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Donalda Tuska, Krystynę Jandę, Jerzego Trelę, Daniela Olbrychskiego i Bogusława Sonika. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał na aukcję pióro wieczne.

 

W Filharmonii Krakowskiej wystąpili: Ewa Kaim, Joanna Kulig, Anna Radwan, Anna Szałapak, Adam Nowak, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Jerzy Trela oraz muzycy Filharmonii Krakowskiej. Aukcję piór i zegarków prowadzila Anna Dymna w towarzystwie Bronisława Maja.

 

Dzięki wczorajszej licytacji wiecznych piór i zegarków, udało się zebrać rekordową kwotę 120 500 zł. Pieniądze trafią na subkonto Krzysztofa Globisza i sfinansują jego leczenie i dalszą rehabilitację.

 

"Krzysztof Globisz jest wielkim aktorem, często nazywamy go "aniołem"(...) Krzysztof nigdy nie odmawiał pomocy innym. Zawsze był tam, gdzie ktoś go potrzebował. Jest naszym kochanym bratem, przyjacielem" – tłumaczy Anna Dymna, prezeska fundacji.

 

Przypomnijmy, że w lipcu 2014 roku Krzysztof Globisz doznał udaru mózgu, w wyniku którego cierpi na częściowy paraliż, a także na afazję, czyli utratę zdolności mowy. Choć opuścił już szpital, nadal potrzebuje leczenia i oczekuje na zabieg chirurgiczny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CHELSEA zagra u Pameli
W poniedziałek (23.09.2019) w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela ...
Ale pinkno ta piosynka była: Pieśni z podramowskiej wsi
Tradycja kilku pokoleń śpiewających kobiet i jedna ich ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...