Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.08.2015 A A A
"Taka okazja zdarza się raz w życiu!" - twórca "Kung Fu Pandy" odkrywa tajemnice MAŁEGO KSIĘCIA
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

„Nie wierzyłem, że to się może udać, ale taka okazja zdarza się raz w życiu!” – Mark Osborne zaprasza za kulisy „Małego Księcia”.


 

Od piątku w kinach w całej Polsce można oglądać „Małego Księcia” – ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów. Adaptacja działa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego zbiera fantastyczne recenzje i z łatwością przekonuje do siebie kolejnych widzów. Ciesząc się z sukcesów filmu, prezentujemy niezwykły materiał zza kulis tej kosztującej 80 milionów dolarów produkcji. W świat „Małego Księcia”, Pilota i Róży wprowadza sprawca całego zamieszania – Mark Osborne, reżyser m.in. „Kung Fu Pandy”, a wspierają go twórcy takich światowych hitów, jak: „WALL-E”, „Odlot”, „Iniemamocni”, „Shrek”, „Zaplątani” i „Epoka Lodowcowa”!

 

„Mały Książę” to przepiękna animacja, będąca adaptacją uwielbianej na całym świecie książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. To też jedna z największych produkcji animowanych tego roku. Jej reżyserem i producentem jest Mark Osborne, twórca nominowanego do Oscara filmu animowanego „Kung Fu Panda”. „Taka okazja zdarza się raz w życiu. Możliwość przeniesienia ‘Małego Księcia’ na duży ekran to propozycja, wobec której nie mogłem przejść obojętnie. Zaproponowałem, żebyśmy zbudowali nową historię wokół historii z książki, co pozwoli nam nie ingerować w nią i jednocześnie zachować jej wierność.” – mówi Osborne.

 

„Miałem swoją wizję, która zakładała połączenie dwóch rodzajów animacji – komputerowej i poklatkowej. Punktem wyjścia do koncepcji fabularnej była przyjaźń Pilota znanego z książki, ale dużo starszego, z Małą Dziewczynką, która zostaje jego sąsiadką. Ta opowieść na różne sposoby odnosi się do opowieści o Małym Księciu – nasza nowa bohaterka będzie musiała doświadczyć rozstania ze swoim przyjacielem, podobnie jak Mały Książę w książce. Miałem nadzieję, że ten pomysł to dobry sposób na poradzenie sobie z tą delikatną materią. Ale jeśli mam być szczery, to nie wierzyłem, że to się może udać” – dodaje.

 

„Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne – o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji ‘Małego Księcia’ była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie „Małego Księcia” to dla mnie magiczna rzecz”.

 

 

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

 

Wyprodukowany za 80 milionów dolarów „Mały Książę”, to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Pilota i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego.

 

Reżyseria: Mark Osborne („Kung Fu Panda”, „SpongeBob Kanciastoporty”)

Obsada:

Jeff Bridges („Dawca pamięci”, „Iron Man”, „Prawdziwe męstwo”),

Rachel McAdams („Sherlock Holmes”, „O północy w Paryżu”),

Mackenzie Foy („Interstellar”, „Obecność”, „Saga ‘Zmierzch’: Przed świtem”),

Riley Osborne, Marion Cotillard („Dwa dni, jedna noc”, „O północy w Paryżu”, „Incepcja”),

James Franco („Oz: Wielki i potężny”, „Spider-Man”),

Paul Rudd („Noc w muzeum”, „Simpsonowie”, „Potwory kontra obcy”),

Benicio Del Toro („Strażnicy Galaktyki”),

Paul Giamatti („Niesamowity Spider-Man 2”, „Ratując pana Banksa”, „Bezdroża”),

Ricky Gervais („Noc w muzeum: Tajemnica grobowca”, „Muppety: Poza prawem”),

Albert Brooks („Simpsonowie: Wersja kinowa”, „Gdzie jest Nemo?”, „Dr Dolittle”),

Bud Cort („Superman”, „Brzydula Betty”, „Podwodne życie ze Stevem Zissou”)

Gatunek: animacja/przygodowy

Produkcja: Francja 2015

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...