Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.08.2015 A A A
"Taka okazja zdarza się raz w życiu!" - twórca "Kung Fu Pandy" odkrywa tajemnice MAŁEGO KSIĘCIA
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

„Nie wierzyłem, że to się może udać, ale taka okazja zdarza się raz w życiu!” – Mark Osborne zaprasza za kulisy „Małego Księcia”.


 

Od piątku w kinach w całej Polsce można oglądać „Małego Księcia” – ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów. Adaptacja działa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego zbiera fantastyczne recenzje i z łatwością przekonuje do siebie kolejnych widzów. Ciesząc się z sukcesów filmu, prezentujemy niezwykły materiał zza kulis tej kosztującej 80 milionów dolarów produkcji. W świat „Małego Księcia”, Pilota i Róży wprowadza sprawca całego zamieszania – Mark Osborne, reżyser m.in. „Kung Fu Pandy”, a wspierają go twórcy takich światowych hitów, jak: „WALL-E”, „Odlot”, „Iniemamocni”, „Shrek”, „Zaplątani” i „Epoka Lodowcowa”!

 

„Mały Książę” to przepiękna animacja, będąca adaptacją uwielbianej na całym świecie książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. To też jedna z największych produkcji animowanych tego roku. Jej reżyserem i producentem jest Mark Osborne, twórca nominowanego do Oscara filmu animowanego „Kung Fu Panda”. „Taka okazja zdarza się raz w życiu. Możliwość przeniesienia ‘Małego Księcia’ na duży ekran to propozycja, wobec której nie mogłem przejść obojętnie. Zaproponowałem, żebyśmy zbudowali nową historię wokół historii z książki, co pozwoli nam nie ingerować w nią i jednocześnie zachować jej wierność.” – mówi Osborne.

 

„Miałem swoją wizję, która zakładała połączenie dwóch rodzajów animacji – komputerowej i poklatkowej. Punktem wyjścia do koncepcji fabularnej była przyjaźń Pilota znanego z książki, ale dużo starszego, z Małą Dziewczynką, która zostaje jego sąsiadką. Ta opowieść na różne sposoby odnosi się do opowieści o Małym Księciu – nasza nowa bohaterka będzie musiała doświadczyć rozstania ze swoim przyjacielem, podobnie jak Mały Książę w książce. Miałem nadzieję, że ten pomysł to dobry sposób na poradzenie sobie z tą delikatną materią. Ale jeśli mam być szczery, to nie wierzyłem, że to się może udać” – dodaje.

 

„Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne – o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji ‘Małego Księcia’ była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie „Małego Księcia” to dla mnie magiczna rzecz”.

 

 

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

 

Wyprodukowany za 80 milionów dolarów „Mały Książę”, to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Pilota i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego.

 

Reżyseria: Mark Osborne („Kung Fu Panda”, „SpongeBob Kanciastoporty”)

Obsada:

Jeff Bridges („Dawca pamięci”, „Iron Man”, „Prawdziwe męstwo”),

Rachel McAdams („Sherlock Holmes”, „O północy w Paryżu”),

Mackenzie Foy („Interstellar”, „Obecność”, „Saga ‘Zmierzch’: Przed świtem”),

Riley Osborne, Marion Cotillard („Dwa dni, jedna noc”, „O północy w Paryżu”, „Incepcja”),

James Franco („Oz: Wielki i potężny”, „Spider-Man”),

Paul Rudd („Noc w muzeum”, „Simpsonowie”, „Potwory kontra obcy”),

Benicio Del Toro („Strażnicy Galaktyki”),

Paul Giamatti („Niesamowity Spider-Man 2”, „Ratując pana Banksa”, „Bezdroża”),

Ricky Gervais („Noc w muzeum: Tajemnica grobowca”, „Muppety: Poza prawem”),

Albert Brooks („Simpsonowie: Wersja kinowa”, „Gdzie jest Nemo?”, „Dr Dolittle”),

Bud Cort („Superman”, „Brzydula Betty”, „Podwodne życie ze Stevem Zissou”)

Gatunek: animacja/przygodowy

Produkcja: Francja 2015

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...