Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.10.2015 A A A
Znamy support krakowskiego koncertu Pogodno!
Galicja Productions
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Już 15 października w krakowskim klubie Fabryka odbędzie się koncert zespołu Pogodno. Poznaliśmy support szczecińskiej grupy. Będzie nim zespół Sublokator!


Sublokator to czteroosobowy kwintet, który gra nieprzerwanie od 18 lat w Krakowie i poza. Przemyca jazz do muzyki alternatywnej i na odwrót. Laureat, Członek i Posiadacz. Dumny ojciec 2 płyt studyjnych, jednej koncertowej i jednej z muzyką filmową.

 

Sublokator powstał pod koniec 1997r., jako kolejny etap muzycznej kolaboracji licealnych przyjaciół. Obecny pięcioosobowy skład wykrystalizował się w 2011r. i wykonuje rocka alternatywnego z elementami jazzu, post-punka i miejskiego folku. Niezwykle istotnym elementem wizerunku zespołu są poetyckie teksty w języku polskim.

 

 

Sublokator zagrał dziesiątki koncertów w Polsce i na Słowacji, a miał zaszczyt występować na jednej scenie z takimi zespołami jak: New Model Army, Republika, Lao Che, Pink Freud, Something Like Elvis, Ścianka, Armia i Coma. Brał udział w wielu projektach artystycznych i festiwalach, m.in. „Zapowiadających się” (2000r.) – festiwalu nowej poezji polskiej, „Korowodzie” (2008r.) – festiwalu twórczości Marka Grechuty, IX Radomskim Festiwalu Jazzowym (2010r.) oraz bydgoskich „Adaptacjach” (2012r.) . W swoim dorobku ma płytę długogrającą „Trzecie Oko” (Psychosound - 2006r.), koncertowe DVD z projektu Zabawy Toporem (nakład własny – 2011r.) . Stworzył muzykę do pełnometrażowego filmu „Pan Bruno” (2004r. reżyseria: Mateusz Bobek, Marcin Dulemba). Brał również udział w taperskim projekcie, w ramach którego zilustrował muzycznymi pejzażami „Męczeństwo Joanny d’Arc” Carla Th. Dreyera. W 2009r. Sublokator stał się częściąmultidyscyplinarnego projektu „Zabawy Toporem”, którego celem było wskrzeszenie obrazoburczych i panicznych wizji francuskiego artysty Rolada Topora. Ukoronowaniem tego projektu było wydanie koncertowego DVD zawierającego teksty autorstwa R. Topora a także spektakl współtworzony z Teatrem Bob. W 2013 r. premierę miał ostatni, jak dotąd studyjny album p.t. "Państwo Środka", którego producentem jest Robert Nastal. Płyta jest dostępna w globalnej dystrybucji na portalach iTunes, Amazon.com, Spotify i innych.

 

Kraków 15.10.2015 – Klub Fabryka ul. Zabłocie 23

Otwarcie wejść: 19:00 Start: 20:00

Bilety przedsprzedaż 35zł, w dniu koncertu 42zł

 

Bilety do nabycia:

 

Bilety kolekcjonerskie:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8

Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Metal Shop, ul. Długa 17

Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23

Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15

Hard Rock Pub, ul Grodzka 42

 

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

 

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/1637820059833691/

 

Link do wydarzenia na naszej stronie:

http://www.galicja.net/pogodno/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...