Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.10.2015 A A A
„Przerażony na śmierć" w Teatrze Variete już od 31 października
Tomasz Cichocki
Fot. Tomasz Cichocki

Już 31 października odbędzie się premiera drugiego spektaklu teatru Variete w Krakowie. Tym razem widzowie będą mieli okazję obejrzeć ghost story, której autorem i reżyserem jest Ron Aldridge. W rolach głównych wystąpią aktorzy: Lesław Żurek znany z filmu „Mała Moskwa", Marcin Zacharzewski, Piotr Urbaniak, Karolina Chapko, Agnieszka Kawiorska i inni. Premierę spektaklu, jak przystało na prawdziwy teatr grozy zaplanowano na Halloween.


Akcja spektaklu toczy się w 1857 roku. Will Nichols, właściciel młyna, nałogowy hazardzista popada w długi. Zdesperowany postanawia zagrać o najwyższą stawkę. Od tej gry zależeć będzie jego przyszłość. Jej wynik jest dramatyczny – prowadzi do zdrady, morderstwa i zemsty – tak kształtuje się zarys fabuły spektaklu.

 

Przedstawienie mocno angażuje widza, a efekty sceniczne potęgują nastrój napięcia i grozy oraz wprowadzają atmosferę tajemniczości. W przedstawieniu pojawią się także elementy iluzji. Za ich realizację odpowiedzialny jest Jędrzej Bukowski, iluzjonista, który zachwycił menadżera samego Davida Copperfielda. Jędrzej Bukowski jest także autorem pierwszej w Europie zaawansowanej technicznie wystawy „Sekrety iluzjonistów" prezentowanej w 7. krajach.

 

W listopadzie rusza także cykl koncertów pod marką Variete. Program będzie różnorodny: Teatr Variete zaprasza na wieczory bluesowe, godziny wypełnione poezją śpiewaną, utworami ze znanych musicali, piosenkami kabaretowymi czy muzyką fado. Pierwszy koncert odbędzie się już 21 listopada. Wystąpi zespół Voo Voo, który obchodzi właśnie swoje 30 urodziny.

 

Z kolei 28 listopada Teatr Variete zaprasza na spektakl inspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego „ARUE – tako rzecze Kaczmarski". Widzowie będą mogli wysłuchać znanych od lat utworów w nowych, świeżych, zaskakujących aranżacjach. Wystąpią: Jerzy Trela, Babu Król czyli Budyń i Bajzel z Pogodno, Natalia Sikora – zwyciężczyni telewizyjnego talent show i inni.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...