Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.06.2012 A A A
FINAL WARS we Wrocławiu
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA

Już dzisiaj (22 czerwca) o godzinie 18 we wrocławskim Centrum Kultury AGORA odbędzie się wernisaż wystawy Final Wars - serigrafie Marty Kubiak. Wystawa towarzyszy ART ART OF IMPROVISATION Festival.


Final Wars przedstawia grafiki z serii „Inwazja potworów“ i jest efektem kilkumiesięcznej pracy wrocławskiej artystki Marty Kubiak.

 

Motywem przewodnim prac są zrastrowane kadry japońskich filmów z wizerunkami potworów. Każda grafika ma kilka różnych wersji kolorystycznych, a niektóre z nich są połączeniem dwóch lub nawet trzech tych samych wzorów. Proces powstawania odbitek był pewnego rodzaju eksperymentem i próbą wykorzystania dostępnych metod. Charakterystyczne dla Marty Kubiak są mocne kolory mające pierwszorzędne znaczenie w jej twórczości, a także ręczne wykonanie niektórych warstw, które przenikając się ze sobą tworzą nowe, czasami zaskakujące zestawienia.

 

- To, co dzieje się w tych grafikach jest opowieścią o mnie samej – to próba zobrazowania tego, co należy do mojej rzeczywistości. Suma wszystkich zainteresowań, radości i lęków - – mówi o swoich pracach autorka Marta Kubiak. - Otworzyły mi drogę do następnego etapu – ten cykl zawiera w sobie to, czego chciałam się nauczyć, co chciałam zmienić, by móc przejść na kolejny poziom – nie tylko jako artysta grafik, ale także jako „sitodrukarz”. Zaskakujące dla mnie było to jak każda następna praca zmieniała się razem ze mną, jak oddziaływał na nią czas i to, co aktualnie działo się w moim życiu. Okazało się, że potwory z filmów są tylko inspiracją, punktem wyjścia do dalszych poszukiwań. Są po prostu środkiem wyrazu.

 

Wystawę można oglądać do 31 lipca.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...