Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.07.2016 A A A
Program koncertu ICE Classic: Edita Gruberova
INFORMACJA PRASOWA

Już 20 września wyjątkowa śpiewaczka Edita Gruberova wystąpi w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Repertuar koncertu przedstawia się niezwykle interesująco, a bilety na koncert królowej belcanto są wciąż dostępne.


Podczas trzeciej odsłony cyklu ICE Classic usłyszymy jedne z najsłynniejszych dzieł muzyki operowej. Wieczór otworzy uwertura do „Cyrulika sewilskiego". Po niej na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – Edita Gruberova, która wykona arię „O luce di quest'anima" z dzieła „Linda di Chamounix" Donizettiego, którego kunszt kompozytorski będzie można podziwiać także w trakcie kolejnych punktów programu.

 

Zanim przeniesiemy się do Szkocji, gdzie ma miejsce akcja „Łucji z Lammermooru", odwiedzimy Rzym, żeby wysłuchać uwertury do „Don Pasquale". Po niej słowacka artystka zaśpiewa arię „Ilb dolce suono", ze wspomnianej wcześniej, opery opartej na powieści Waltera Scotta.

 

Na Wyspach Brytyjskich pozostaniemy słuchając uwertury z „Roberto Devereux", która poprzedzi sztandarowy popis umiejętności królowej belcanto, czyli spektakularne wykonanie finału pierwszego aktu słynnej londyńskiej opery Donizettiego.

 

Po przerwie będzie nie mniej emocjonująco. Drugą część koncertu zdominuje twórczość Belliniego, którego uwertura do „Normy" zabrzmi jako pierwsza po antrakcie.

 

W Galii pozostaniemy, żeby wysłuchać też słynnej arii z tej opery. Po tym popisie możliwości Edity Gruberovej nie lada gratka czeka miłośników Julesa Masseneta i muzyki klasycznej w ogóle – instrumentalna medytacja z „Thaïs" – operowego dzieła francuskiego kompozytora, które nigdy nie było wystawione w Polsce. Tę część wieczoru zamknie wykonanie przez śpiewaczkę „szalonej sceny" z opery „Purytanie" Belliniego.Edita Gruberova wystąpi z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą Petera Valentovica.

 

Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator ICE Kraków, serdecznie zapraszają na wieczór pełen głębokich emocji towarzyszących największym operom. Edita Gruberova – niekwestionowana królowa belcanto!

 

20.09.2016 r. (wtorek), godz. 19.30.

Centrum Kongresowe ICE Kraków (Sala Audytoryjna S1).

Bilety w cenach od 70 zł do 120 zł.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...