Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.07.2016 A A A
Lubią symetrię i wciąż idą do przodu! XXANAXX na Music & Water Festival!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Czołowi przedstawiciele nowej fali polskiego elektronicznego popu zagrają 28 sierpnia w Rybniku. XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu. W ciągu zaledwie trzech lat wydali dwie płyty, debiutancką „Triangles” i wypuszczony w czerwcu „FWRD”. Ich twórczość jest komplementowana przez fanów oraz środowisko muzyczne. Zdążyli zagrać koncerty na czołowych polskich festiwalach. Ich muzyka porwie publiczność w ostatni weekend lata na Music & Water Festival!


Pytając XXANAXX, jaki gatunek reprezentują, nie otrzymujemy jednoznacznej odpowiedzi. Nie chcą  i nie lubią się szufladkować. Zdaniem mediów ich muzyka jest mieszanką popu i alternatywnej elektroniki. ON  od dawna zajmuje się nowoczesną, miejską muzyką, którą tworzył m.in. w Projekcie NOD , jest także twórcą tekstów i muzyki na obu płytach duetu, ONA to anielski głos znany niektórym z programu X - Factor. Dzieli ich dwanaście lat różnicy co nie stanowi żadnego problemu . Oboje są tytanami pracy, lubią przemyśleć każdą nutę co jest ważne kiedy  ma się za cel „wprowadzanie słuchacza w wyższy stan relaksu”.

 

XXANAXX to kolejna polska grupą, z której można być naprawdę dumnym. Ich muzyka w niczym nie odbiega od światowych produkcji, a teksty są subtelne i ciekawe. Druga płyta to bardziej popowo zorientowany materiał. To także pierwsze zderzenie z polskojęzycznym repertuarem.

 

- Kiedyś broniłam się przed śpiewaniem po polsku, teraz bardzo to polubiłam. Wydaje mi się, że dzięki temu mam wtedy lepszy kontakt z publicznością – mówi Klaudia.

 

Jeden z polskich  utworów - „Nie znajdziesz mnie” - stał się singlem, gościnnie pojawił się w nim także Ten Typ Mes.

 

Przestrzenne brzmienie duetu zabrzmi na jednej z trzech scen Strefy Woda. Znajdzie się ona na Kąpielisku Ruda, jednym z piękniejszych kompleksów wodnych Górnego Śląska nazywanym prawdziwą rajską wyspą w środku miasta. Organizatorom wydarzenia zależy, aby uczestnicy w pełni połączyli przyjemność przebywania na świeżym powietrzu, słuchania muzyki i uprawiania sportu.

 

Music & Water Festival – pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 28 sierpnia 2016 roku na Stadionie Miejskim i Kąpielisku Ruda w Rybniku. Organizatorzy stawiają na niewymuszoną atmosferę, luz i młodość! Na festiwalu zagrają brytyjski duet elektroniczny HURTS,  Dawid Podsiadło oraz XXANAXX. Po więcej informacji zapraszany na stronę musicwaterfestival.pl. Już niedługo odsłona kolejnych gwiazd!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości!
Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór ...
SINGER JAZZ FESTIVAL
W tym roku posłuchamy Włodka Pawlika, FrancescoBruno, Liudasa ...
Kazik Staszewski autorem piosenki do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Legendarny artysta polskiej sceny muzycznej, Kazik Staszewski, ...
CIRYAM prezentuje "Noc" singiel i nowy klip zapowiada nadchodzący album
Grupa Ciryam zaprezentowała singiel zatytułowany "Noc". Utwór ...