Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.09.2016 A A A
Konkurs „Uchwyć to co nieuchwytne”
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

27 sierpnia 2016 r. III Krakowski Festiwal Akordeonowy ogłosił Konkurs Filmowy na filmy krótkometrażowe do muzyki akordeonowej pt. „Uchwyć to co nieuchwytne”.


Konkurs towarzyszy Festiwalowi po raz drugi, a jego celem jest popularyzowanie muzyki akordeonowej w sztuce filmowej, rozwijanie syntezy sztuk, inspirowanie do twórczości artystycznej, promocja utalentowanych twórców oraz stwarzanie możliwości prezentacji swoich utworów. Każdy, kto poczuje filmową inspirację, może wystartować w konkursie. Skierowany jest zarówno dla tych, którzy są doświadczeni na polu filmu, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki. Główną ideą jest synteza muzyki akordeonowej i kadru filmowego. Organizatorem Konkursu Filmowego jest Fundacja Art Forum a partnerem Krakowskie Centrum Kinowe ARS.

 

Do grona jurorów należą: Iwona Siwek-Front (przewodnicząca jury, artysta malarz, rysownik, twórca filmów animowanych i teledysków, wykładowca na Wydziale Produkcji Filmowej i Telewizyjnej), Bożena Boba- Dyga (artysta, dyrektor Festiwalu, prezes Fundacji Art Forum), Marek Luzar (reżyser, twórca filmowy, artysta malarz, fotograf, pedagog) i Miłosz Horodyski (wicedyrektor TVP Kraków, dziennikarz telewizyjny, artysta malarz, wykładowca intermediów ASP) oraz Justyna Adamczyk (filmoznawca, Centrum Kinowe ARS).

 

Jurorzy będą oceniali prace konkursowe w dwóch kategoriach:

I kategoria: Film artystyczny (do 5 min.) do wybranego utworu spośród zamieszczonych na stronie.

II kategoria: Spot promujący III Krakowski Festiwal Akordeonowy (do 1,5 min.) do wybranego utworu spośród zamieszczonych na stronie.

 

Nagrody w każdej z kategorii wynoszą po 1500 zł za I miejsce oraz 500 zł za wyróżnienie, przewidujemy też nagrody rzeczowe ufundowane przez Klub Domu Wina. Filmy można przesyłać mailowo do 30.09.2016 roku do godziny 23:59 na adres kfa.konkursfilmowy@gmail.com

 

Wybrane filmy zostaną zaprezentowane podczas Dnia Filmowego 10.10.2016 roku w Krakowskim Centrum Kinowym ARS.

 

Więcej informacji, w tym regulamin i karta zgłoszeniowa oraz utwory do pobrania, dostępne na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/327116057639082/ , stronie KFA: www.krakowskifestiwalakordeonowy.pl oraz na fanpage'u KFA - https://www.facebook.com/krakowskifestiwalakordeonowy/.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...