Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.09.2016 A A A
Warsztaty teatralne w Klubie Pod Kolumnami
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Mały Teatr Pod Kolumnami, dla dzieci w wieku 4-9 lat oraz Teatr Pod Kolumnami dla młodzieży i studentów, rozpoczęły nabór na nowy sezon zajęć teatralnych 2016/2017. Warsztaty prowadzi wrocławska Fundacja Pantomima, we wtorki dla dzieci, natomiast w czwartki dla młodzieży. Efektem warsztatowej pracy są etiudy i spektakle, wystawiane na scenie teatralnej Klubu oraz pokazywane na przeglądach i konkursach teatralnych. Na pierwsze zajęcia organizatorzy zapraszają 20 (wtorek) i 22 (czwartek) września.


Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na scenie, dowiedzieć się czym jest pantomima i teatr ruchu, nabyć większej sprawności i świadomości swego ciała oraz twórczo spędzić czas w kreatywnej grupie, której pomysły i energia mogą stać się inspiracją do wielu różnych działań.

 

Organizatorzy zapraszają: gimnazjalistów, licealistów, studentów i absolwentów, którzy nawet pomimo braku doświadczenia chcą spróbować swoich sił na scenie i są zdecydowani na twórczą pracę oraz występy w sezonie artystycznym 2016/2017.

 

Zajęcia prowadzone są za pomocą nowatorskich metod łączących w sobie teatr słowa z teatrem pantomimy, w trakcie których wykorzystywana jest naturalna potrzeba ruchu i zabawy u dzieci oraz ich inwencja twórcza, pomysły i propozycje.

 

Warsztaty:

•    pobudzają kreatywność, wyobraźnię i potencjał twórczy dzieci;

•    stanowią wspaniałą przygodę z teatrem, której zakończeniem jest występ dzieci przed publicznością na scenie;

•    pielęgnują indywidualność każdego dziecka;

•    ośmielają przed występami publicznymi;

•    powodują wzrost pewności siebie;

•    rozwijają prawidłową wymowę i dykcję;

 

Na zajęciach wykorzystywane są kolorowe kostiumy teatralne, rekwizyty, maski, lalki pacynki oraz piękna, specjalnie dobrana do zajęć muzyka. Zajęcia są prowadzone w dużej sali z lustrami oraz sceną teatralną z oświetleniem i kurtyną, na której odbędą się pokazy dla rodziców i rodziny dzieci.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...