Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.09.2016 A A A
Warsztaty teatralne w Klubie Pod Kolumnami
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Mały Teatr Pod Kolumnami, dla dzieci w wieku 4-9 lat oraz Teatr Pod Kolumnami dla młodzieży i studentów, rozpoczęły nabór na nowy sezon zajęć teatralnych 2016/2017. Warsztaty prowadzi wrocławska Fundacja Pantomima, we wtorki dla dzieci, natomiast w czwartki dla młodzieży. Efektem warsztatowej pracy są etiudy i spektakle, wystawiane na scenie teatralnej Klubu oraz pokazywane na przeglądach i konkursach teatralnych. Na pierwsze zajęcia organizatorzy zapraszają 20 (wtorek) i 22 (czwartek) września.


Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na scenie, dowiedzieć się czym jest pantomima i teatr ruchu, nabyć większej sprawności i świadomości swego ciała oraz twórczo spędzić czas w kreatywnej grupie, której pomysły i energia mogą stać się inspiracją do wielu różnych działań.

 

Organizatorzy zapraszają: gimnazjalistów, licealistów, studentów i absolwentów, którzy nawet pomimo braku doświadczenia chcą spróbować swoich sił na scenie i są zdecydowani na twórczą pracę oraz występy w sezonie artystycznym 2016/2017.

 

Zajęcia prowadzone są za pomocą nowatorskich metod łączących w sobie teatr słowa z teatrem pantomimy, w trakcie których wykorzystywana jest naturalna potrzeba ruchu i zabawy u dzieci oraz ich inwencja twórcza, pomysły i propozycje.

 

Warsztaty:

•    pobudzają kreatywność, wyobraźnię i potencjał twórczy dzieci;

•    stanowią wspaniałą przygodę z teatrem, której zakończeniem jest występ dzieci przed publicznością na scenie;

•    pielęgnują indywidualność każdego dziecka;

•    ośmielają przed występami publicznymi;

•    powodują wzrost pewności siebie;

•    rozwijają prawidłową wymowę i dykcję;

 

Na zajęciach wykorzystywane są kolorowe kostiumy teatralne, rekwizyty, maski, lalki pacynki oraz piękna, specjalnie dobrana do zajęć muzyka. Zajęcia są prowadzone w dużej sali z lustrami oraz sceną teatralną z oświetleniem i kurtyną, na której odbędą się pokazy dla rodziców i rodziny dzieci.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...