Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.10.2016 A A A
NInA w Światowym Dniu Dziedzictwa Audiowizualnego
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Z okazji obchodzonego 27 października Światowego Dnia Dziedzictwa Audiowizualnego Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) organizuje seminarium audiowizualne, a także zaprasza do udziału w pokazie pierwszej części „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego oraz w konkursie rozpoznawania głosów znanych osób pochodzących z nagrań udostępnionych w Archiwum NInA.


„Dekalog I” | Pokaz i dyskusja


W Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego, w roku Krzysztofa Kieślowskiego NInA chcąc przypominać o polskim dziedzictwie filmowym, zainauguruje cykl 10 spotkań z „Dekalogiem”. Serię pokazów i dyskusji z udziałem etyków, filozofów, kulturoznawców i religioznawców otworzy pokaz „Dekalogu I” i dyskusja o tym, jaką rolę w naszym życiu pełni technologia i ufności, jaką w niej pokładamy, w której udział wezmą prof. Ewa Łętowska i ks. Andrzej Luter.

 

Kolejne, cotygodniowe projekcje i dyskusje z udziałem zaproszonych gości poprowadzi Paweł Dobrowolski, dyrektor festiwalu NOWE EPIFANIE/Gorzkie Żale, jeden ze współtwórców kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”.

 

Krzysztof Kieślowski powtarzał, że stara się tworzyć uniwersalne historie. Ten wyjątkowy cykl filmowy Telewizja Polska emitowała na przełomie 1989 i 1990 roku. Reżyser wraz z Krzysztofem Piesiewiczem – swoim wieloletnim współpracownikiem i współautorem scenariuszy kilkunastu filmów – podjął próbę spojrzenia na sens dziesięciu przykazań z perspektywy współczesnego człowieka. Wstęp wolny.

 

Konkurs w Archiwum NInA


W czwartek, 27 października Archiwum NInA zaprasza w godz. 12.00-20.00 do odwiedzenia siedziby Instytutu przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie i udziału w konkursie rozpoznawania znanych głosów osób ze świata kultury, mediów, polityki, sportu, religii. Wszystkie głosy pochodzą z nagrań udostępnianych w Archiwum NInA.

 

Archiwum Instytutu liczy już ponad 14 000 materiałów audialnych i audiowizualnych m.in. słuchowisk, audycji historycznych, felietonów, filmów fabularnych i dokumentalnych, rejestracji spektakli i koncertów, kronik filmowych, reportaży, animacji, obejmujących zasoby od czasów przedwojennych aż po lata współczesne. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyjść, posłuchać skompilowanego materiału dźwiękowego, rozpoznać głosy jak największej liczby znanych osób, zapisać je w formularzu i zostawić obsłudze konkursu. Osoby z największą liczbą trafnych odpowiedzi zostaną nagrodzone zestawami gadżetów i wydawnictw NInA.

 

Seminarium audiowizualne | Aplikacje mobilne w kulturze

 

NInA stale, w ramach organizowanych przez siebie szkoleń, warsztatów i zajęć, kształci świadomego odbiorcę i twórcę kultury audiowizualnej, prowadzi działania z zakresu edukacji medialnej oraz kultury 2.0, współpracuje z ekspertami w zakresie nowych mediów, prawa autorskiego, archiwizacji i rekonstrukcji cyfrowej.

 

W środę, w przeddzień Światowego Dnia Dziedzictwa Audiowizualnego, uczestnicy seminarium audiowizualnego w NInA dowiedzą się, w jaki sposób wdrażać nowe rozwiązania technologiczne w małych bibliotekach, domach kultury i innych instytucjach działających na polu kultury. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu, skierowanego do pracowników sektora kultury i dotyczącego zagadnień m.in. z obszaru udostępniania zasobów w internecie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Jedno życie” zobaczymy jako film otwarcia przeglądu filmowego Kino Na Granicy w Cieszynie
Uroczysta premiera „Jednego życia” odbędzie się 15 maja ...
Afrykańskie Nowe Fale w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty
Stara zasada promocji głosi, że „lepiej nie zaczynać od ...
Pierwsze francuskie produkcje Warner Bros. Discovery dla platformy streamingowej Ma
Warner Bros. Discovery zaprezentowało trzy pierwsze francuskie ...