Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.11.2016 A A A
„Czego nie widać” – w Teatrze Kwadrat
INFORMACJA PRASOWA
fot. M. Siwak

Bieganina, krzyki, sceny zazdrości, intrygi, dramatyczne wpadki, panika, ba! – nawet rękoczyny. A wszystko to na deskach teatru oraz… za kulisami. Kultową farsę „Czego nie widać” oglądać będzie można w Teatrze Kwadrat już od 19 listopada. Podczas premierowego wieczoru na widowni zasiądzie sam autor – wybitny brytyjski dramatopisarz – Michael Frayn.


Sztuka „Czego nie widać” przybliża życie artystów sceny i zakulisową rzeczywistość w trzech odsłonach. Aktorzy pod przewodnictwem zblazowanego dość reżysera przygotowują spektakl na prowincjonalne tournée. Jako pierwszy widzimy etap przygotowań – próbę generalną i techniczną w jednym. Następnie dzięki obrotowemu mechanizmowi dekoracji, widzimy rewers tej samej sceny, który obnaża zakulisowe relacje bohaterów. W ostatniej odsłonie oglądamy właściwe dzieło sceniczne, które składa się w zasadzie z samych wpadek.

 

Autorem sztuki jest Michael Frayn, światowej sławy angielski dramaturg. Widzowie będą mieli wyjątkową okazję spotkania się z nim na premierze w Kwadracie – 19 listopada. „Czego nie widać” wystawiane jest na całym świecie, zaś warszawscy widzowie pamiętają dwie wcześniejsze realizacje: w Teatrze Współczesnym i Teatrze Powszechnym. Aż dziw, że nigdy wcześniej nie została zrealizowana w najbardziej rozpoznawalnym teatrze komediowym w Polsce. Wreszcie w Kwadracie podjął się jej wyreżyserowania Dyrektor Teatru Andrzej Nejman, dbając jednocześnie o doborową obsadę aktorską. Wystąpią: Andrzej Andrzejewski, Ilona Chojnowska, Paweł Domagała, Katarzyna Glinka, Michał Lewandowski, Jacek Łuczak, Lucyna Malec, Grzegorz Wons, Marta Żmuda Trzebiatowska.

 

Premiera 19 listopada. Kolejne spektakle: 20, 22, 23 listopada, 11, 12, 13, 14, 15 grudnia.

 

Porządna dawka śmiechu i dobrej rozrywki gwarantowana!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...