Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.11.2016 A A A
„Czego nie widać” – w Teatrze Kwadrat
INFORMACJA PRASOWA
fot. M. Siwak

Bieganina, krzyki, sceny zazdrości, intrygi, dramatyczne wpadki, panika, ba! – nawet rękoczyny. A wszystko to na deskach teatru oraz… za kulisami. Kultową farsę „Czego nie widać” oglądać będzie można w Teatrze Kwadrat już od 19 listopada. Podczas premierowego wieczoru na widowni zasiądzie sam autor – wybitny brytyjski dramatopisarz – Michael Frayn.


Sztuka „Czego nie widać” przybliża życie artystów sceny i zakulisową rzeczywistość w trzech odsłonach. Aktorzy pod przewodnictwem zblazowanego dość reżysera przygotowują spektakl na prowincjonalne tournée. Jako pierwszy widzimy etap przygotowań – próbę generalną i techniczną w jednym. Następnie dzięki obrotowemu mechanizmowi dekoracji, widzimy rewers tej samej sceny, który obnaża zakulisowe relacje bohaterów. W ostatniej odsłonie oglądamy właściwe dzieło sceniczne, które składa się w zasadzie z samych wpadek.

 

Autorem sztuki jest Michael Frayn, światowej sławy angielski dramaturg. Widzowie będą mieli wyjątkową okazję spotkania się z nim na premierze w Kwadracie – 19 listopada. „Czego nie widać” wystawiane jest na całym świecie, zaś warszawscy widzowie pamiętają dwie wcześniejsze realizacje: w Teatrze Współczesnym i Teatrze Powszechnym. Aż dziw, że nigdy wcześniej nie została zrealizowana w najbardziej rozpoznawalnym teatrze komediowym w Polsce. Wreszcie w Kwadracie podjął się jej wyreżyserowania Dyrektor Teatru Andrzej Nejman, dbając jednocześnie o doborową obsadę aktorską. Wystąpią: Andrzej Andrzejewski, Ilona Chojnowska, Paweł Domagała, Katarzyna Glinka, Michał Lewandowski, Jacek Łuczak, Lucyna Malec, Grzegorz Wons, Marta Żmuda Trzebiatowska.

 

Premiera 19 listopada. Kolejne spektakle: 20, 22, 23 listopada, 11, 12, 13, 14, 15 grudnia.

 

Porządna dawka śmiechu i dobrej rozrywki gwarantowana!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Złap Groteskę w sieci
Po pierwszym tygodniu entuzjastycznie przyjętej akcji „Złap ...
SPEKTAKLE OPEROWE I BALETOWE NA PLATFORMIE VOD.TEATRWIELKI.PL
Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza do zapoznania się z  ...
Teatr Groteska z niecodzienną propozycją dla swoich najmłodszych widzów!
Wspólna walka z koronawirusem trwa. Przez dwa najbliższe tygodnie ...
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...