Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.12.2016 A A A
KONCERT BOŻONARODZENIOWY
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

W imieniu Dyrektora i pracowników Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku serdecznie zapraszamy na KONCERT BOŻONARODZENIOWY Anioł to sprawił W Śródmieściu Objawił… w  wykonaniu uczniów ognisk edukacyjnych oraz zespołów artystycznych pracujących w Domu Kultury „Śródmieście”. Koncert odbędzie się 16 grudnia 2016 r. godz. 17:00. Wstęp wolny.


-Ognisko Muzyczne: Natalia Wojtecka z klasy fortepianu, instruktor Grażyna Langowska-Babula, Michał Łukaszuk z klasy gitary klasycznej, instruktor Mirosław Babula, Igor Smołko z klasy akordeonu, instruktor Robert Jurčo, Weronika Mantur z klasy fortepianu, instruktor Zofia Otoka;

- Ognisko Baletowe: IV grupa baletowa, instruktor Oksana Prus;

- Ognisko Plastyczne, instruktor Katarzyna Magdziak;

- Dziecięca Grupa Wokalna „Miniatura”, instruktor Agnieszka Panas;

- Zespół Tańca Nowoczesnego „Flesz”, instruktor Eliza Lenczewska;

- Zespół Muzyki Dawnej „Ars Decorum”, instruktor Joanna Mytnik;

- Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „Capella Antiqua Bialostociensis”, instruktor Helena Szuhalska;

-Grupa Teatralna „Rupaki”, instruktor Eliza Mieleszkiewicz.

 

Zespół Muzyki Dawnej „Ars Decorum” powstał w kwietniu 2015 roku. Jest to zespół wokalno-instrumentalny specjalizujący się w wykonywaniu utworów z epoki renesansu i baroku. W czerwcu 2016 r. Zespół wziął udział w Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym „Debiuty” w Łapach zdobywając w kategorii zespołów pierwsze miejsce – Diamentowy Debiut. Do instrumentarium zespołu należą: flety proste, cornamuse, gitarolutnia, wiolonczela i instrumenty perkusyjne.

 

Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „Capella Antiqua Bialostociensis” Zespół powstał w 1998 roku w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku.  W repertuarze zespołu znajdują się tańce i pieśni z epoki renesansu i baroku: starofrancuskie, włoskie, angielskie i polskie. Członkami zespołu są dzieci i młodzież białostockich szkół, koncertujący w kostiumach wykonanych na wzór oryginalnych renesansowych i barokowych strojów dworskich.Zespół jest wielokrotnym laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, w czasie którego zdobywał Brązowe, Srebrne i Złote Harfy Eola oraz najwyższą nagrodę festiwalu GRAND PRIX. Tancerze z zespołu „Capella Antiqua Bialostociensis” byli zapraszani przez Balet Dworski „Cracovia Danza” do udziału w spektaklach: pantomimicznym pt. „Balet o kawie” oraz tanecznym pt. „Balet Dworski Mozarta”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
RMF w wersji online
Wielkimi krokami zbliża się XIX Rock May Festival w wersji ...
Muzyka na jubileuszowym Krakowskim Festiwalu Filmowym
Nie spotkamy się w tym roku pod Wawelem na plenerowych pokazach ...
Nowy album DIVINE WEEP w czerwcu
Długo oczekiwany, nowy album Divine Weep ukaże się już 8 ...