Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.07.2012 A A A
Wakacyjna przygoda z teatrem
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy. Zdjęcie z przedstawienia "Wariat i zakonnica". Fot. Andrzej Heldwein

Wakacyjny sierpień to czas rozluźnienia i swobody. To także przysłowiowy „okres ogórkowy”, w którym zamiera działalność kulturalna wielu placówek. Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi kochających kulturę i chcących rozwijać swoje umiejętności poznając techniki aktorskie, dyrektor Teatru Druga Strefa - Sylwester Biraga postanowił reaktywować po sześciu latach przerwy Letnią Akcję Teatralną. Od 18 czerwca trwają zapisy na warsztaty, których rozpoczęcie będzie miało miejsce 9 sierpnia.


Dziesięciodniowy program Letniej Akcji Teatralnej zawiera wieczorne spektakle z całej Polski oraz warsztaty teatralne prowadzone w ciągu dnia przez wybitnych reżyserów, dramaturgów oraz aktorów z Anglii, Niemiec i Francji. Znajomość języków obcych nie jest wymagana, zajęcia warsztatowe będą odbywały się w języku polskim lub z udziałem tłumacza.

 

Program warsztatów został podzielony na trzy części. Pierwszą grupę warsztatową poprowadzi angielski reżyser i aktor Davida Foulkes. Tematem zajęć będzie postać Wiliama Szekspira oraz praca nad jednym z jego ulubionych dzieł. Spotkanie z Davidem Foulkes’em to także okazja do poznania podstawowych technik aktorskich takich jak emisja głosu, przekazywanie intencji i emocji oraz stworzenie scenicznej prawdy z tekstów nienaturalistycznych. Program dla drugiej grupy przygotowała francuska aktorka, piosenkarka i reżyserka – Iris Munos. Zajęcia przez nią prowadzone będą wariacją na temat postaci ze sztuk Moliera. Przemierzając psychikę i charakter molierowskich bohaterów, uczestnicy programu poznają podstawowe techniki aktorskiego warsztatu oraz tajniki „prawdziwego” bycia na scenie. Niemiecką część warsztatów poprowadzi aktor, reżyser i dramaturg Fred Apke. Celem warsztatu jest stworzenie historii, którą wszyscy uczestnicy będą wspólnie rozwijać. Każdy aktor w czasie prób wypracuje postać, którą stopniowo będzie wprowadzał w przygotowywaną opowieść.

 

Do 31 lipca wszyscy zainteresowani rozwojem osobistym poprzez teatr, mający powyżej szesnastego roku życia, mogą zgłaszać się wybierając jedną z grup warsztatowych. Karta zgłoszeniowa dostępna jest pod adresem: www.teatrdrugastrefa.pl/lat2012.html. Tegoroczną Letnią Akcję Teatralną zakończą pokazy powarsztatowe, które odbędą się 19 sierpnia.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...