Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.07.2012 A A A
Wakacyjna przygoda z teatrem
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy. Zdjęcie z przedstawienia "Wariat i zakonnica". Fot. Andrzej Heldwein

Wakacyjny sierpień to czas rozluźnienia i swobody. To także przysłowiowy „okres ogórkowy”, w którym zamiera działalność kulturalna wielu placówek. Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi kochających kulturę i chcących rozwijać swoje umiejętności poznając techniki aktorskie, dyrektor Teatru Druga Strefa - Sylwester Biraga postanowił reaktywować po sześciu latach przerwy Letnią Akcję Teatralną. Od 18 czerwca trwają zapisy na warsztaty, których rozpoczęcie będzie miało miejsce 9 sierpnia.


Dziesięciodniowy program Letniej Akcji Teatralnej zawiera wieczorne spektakle z całej Polski oraz warsztaty teatralne prowadzone w ciągu dnia przez wybitnych reżyserów, dramaturgów oraz aktorów z Anglii, Niemiec i Francji. Znajomość języków obcych nie jest wymagana, zajęcia warsztatowe będą odbywały się w języku polskim lub z udziałem tłumacza.

 

Program warsztatów został podzielony na trzy części. Pierwszą grupę warsztatową poprowadzi angielski reżyser i aktor Davida Foulkes. Tematem zajęć będzie postać Wiliama Szekspira oraz praca nad jednym z jego ulubionych dzieł. Spotkanie z Davidem Foulkes’em to także okazja do poznania podstawowych technik aktorskich takich jak emisja głosu, przekazywanie intencji i emocji oraz stworzenie scenicznej prawdy z tekstów nienaturalistycznych. Program dla drugiej grupy przygotowała francuska aktorka, piosenkarka i reżyserka – Iris Munos. Zajęcia przez nią prowadzone będą wariacją na temat postaci ze sztuk Moliera. Przemierzając psychikę i charakter molierowskich bohaterów, uczestnicy programu poznają podstawowe techniki aktorskiego warsztatu oraz tajniki „prawdziwego” bycia na scenie. Niemiecką część warsztatów poprowadzi aktor, reżyser i dramaturg Fred Apke. Celem warsztatu jest stworzenie historii, którą wszyscy uczestnicy będą wspólnie rozwijać. Każdy aktor w czasie prób wypracuje postać, którą stopniowo będzie wprowadzał w przygotowywaną opowieść.

 

Do 31 lipca wszyscy zainteresowani rozwojem osobistym poprzez teatr, mający powyżej szesnastego roku życia, mogą zgłaszać się wybierając jedną z grup warsztatowych. Karta zgłoszeniowa dostępna jest pod adresem: www.teatrdrugastrefa.pl/lat2012.html. Tegoroczną Letnią Akcję Teatralną zakończą pokazy powarsztatowe, które odbędą się 19 sierpnia.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...