Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.03.2017 A A A
Fotoślady
INFORMACJA PRASOWA
fot. K. Porzezynski

W imieniu organizatorów zapraszamy na wernisaż wystawy "Fotoślady", który odbędzie sie 9 marca o godzinie 19:00. Wystąwę będzie można oglądać do 31 marca.


Wystawa FotoŚlady jest próbą użycia fotografi jako medium do pokazania intymnego świata czwórki autorów: Kasi Opary, Izy Sawickiej, Krzyśka Porzeżyńskiego oraz Zbyszka Kołodziejka. Wystawa czerpie z bogactwa indywidulanych inspiracji twórców przez co każdy z prezentowanych cykli jest tak różny formą i ekspresją. Razem zapraszają do wspólnego odkrywania tych emocji – intymnych przeżyć autorów, które były udziałem twórców w chwili naciśnięcia migawki.

 

Autorzy wystawy FotoŚlady inspirowali się nurtem fotografi, którego kwintesencją jest odkrywanie prawdziwego wymiaru fotografowanych obiektów. Nurt ten odrzuca zachwyt estetyką dla samej estetyki. Za pomocą obrazów, stara się o transcendentne ukazanie tego, co porusza twórców. To fotografowanie tego, czego nie widać. Zdjęcia ukazują w ten sposób krajobraz wewnętrzny widoczny dzięki rezonansowi pomiędzy przedmiotem, autorem i widzem.

 

Wybór wystawianych fotografi znakomicie współgra z klimatem stwarzanym przez domki fńskie. W zamyśle autorów wystawa ma stanowić przyczynek do zatrzymania się na chwilę. Cichy klimat Jazdowa, mimo bliskości centrum ruchliwego miasta, sprzyja zadumie i refleksji. Zapraszamy do wspólnych przeżyć i wrażeń. Może czujemy podobnie...?

 

Wernisaż: 9 marca 2017, godz. 19.00

Termin: 9-31 marca 2017

Adres: Jazdów 8/13

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...