Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.06.2017 A A A
Rusza Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich. Pierwsze koncerty już 1 lipca
INFORMACJA PRASOWA

Każda z lipcowych sobót poświęcona będzie muzyce i kulturze innego kraju. 1 lipca wystąpią artyści z Niemiec. 8 lipca usłyszymy rytmy bałkańskie. 15 lipca wybrzmi muzyka polska. 23 lipca zagrają zespoły irlandzkie, zaś ostatnia sobota miesiąca, 29 lipca, będzie miała charakter iberoamerykański.


Muzyką z Niemiec rozpocznie się tegoroczna, piąta już edycja międzynarodowego Festiwalu Strefa Ciszy. W lipcowe soboty na kilku plenerowych scenach w ogrodach Łazienek Królewskich odbędzie się ponad 100 koncertów. Wystąpią m.in. DoubleBeats, 
Caravana Banda, Tęgie Chłopy, Duan i Treblers oraz TangoPuro.

 

- Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie rytm i związany z nim taniec. Każda z prezentowanych kultur muzycznych posiada niezwykle ciekawe i bogate tradycje taneczne. Dzięki ich różnorodności festiwal mienić się będzie różnymi barwami niczym kalejdoskop – mówi Tomasz Pokrzywiński, dyrektor muzyczny Festiwalu Strefa Ciszy. W lipcowe soboty muzyka w łazienkowskich ogrodach wybrzmiewać będzie przez cały dzień na kilku scenach jednocześnie: Scenie Czerwonej przy Trou Madame, Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli, Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze, Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie oraz Scenie Granatowej w Amfiteatrze.

 

Zwieńczeniem festiwalowych sobót będą wieczorne koncerty na Scenie Purpurowej i Granatowej. 1 lipca, o godz. 19.00, przy Świątyni Sybilli wystąpi DoubleBeats, niemiecki duet perkusyjny, jeden z najlepszych tego typu zespołów na świecie, który szturmem zdobywa sale koncertowe.- Występ DoubleBeats zapowiada się szczególnie interesująco. Usłyszymy zarówno znane utwory klasyczne, jak i kompozycje współczesne, ukazujące niezwykłe możliwości instrumentów perkusyjnych. Całość okraszona będzie delikatną nutką humoru – mówi Tomasz Pokrzywiński.

 

W kolejne soboty finałowe koncerty zagrają: Caravana Banda (Świątynia Sybilli, godz. 19.00), Tęgie Chłopy (Amfiteatr, godz. 18.00), Duan i Treblers (Amfiteatr, godz. 18.00) oraz TangoPuro (Świątynia Sybilli, godz. 19.00).W czasie festiwalu nie zabraknie też rodzinnych koncertów plenerowych, popularnych Melomaluszków na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie (godz. 10.00, 11.00, 12.00, 14.00 i 15.00), oraz happeningów adresowanych do spacerowiczów i publiczności, czyli m.in. nauki walca, tanga oraz tańców bałkańskich i irlandzkich.

 

Festiwal Strefa Ciszy to również okazja do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych. W każdą sobotę lipca (godz.13.00 i 15.00) na Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze amatorzy i profesjonaliści będą mogli pokazać, co im w duszy gra.

Zgłoszenia: koncert@muzykajest.pl

 

Podczas festiwalu na Scenie Pomarańczowej wystąpią również grupy śpiewacze, chóry i zespoły wokalne, m.in. dotFlow Black&White Violin Duo, Dziewieje i God’Spell. Festiwal Strefa Ciszy to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych w stolicy, które co roku gromadzi w Łazienkach Królewskich tysiące gości. Koncerty odbywają się malowniczych zakątkach ogrodów. Można ich słuchać na leżakach lub bezpośrednio na trawie, ciesząc się muzyką w przyjemnej atmosferze, z rodziną i przyjaciółmi, a artyści dostępni są na wyciągnięcie ręki.

 

- Jednym z naszych największych sukcesów jest to, że w ciągu kilku lat udało nam się stworzyć formułę koncertów, w której bardzo szybko zakochali się zarówno słuchacze, jak i sami muzycy. Wielu międzynarodowych artystów, którzy u nas wystąpili, opowiada o Strefie Ciszy w swoich krajach. Dostajemy maile z propozycjami z całego świata, co nas niezwykle cieszy – podkreśla Tomasz Pokrzywiński. Wstęp na wszystkie koncerty i festiwalowe wydarzenia jest wolny.

 

Organizatorami Strefa Ciszy są: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja „Muzyka jest dla wszystkich” i Fundacja Ogrody Muzyczne. Partnerem soboty poświęconej muzyce niemieckiej jest Ambasada Republiki Federalnej Niemiec.

 

Przedsięwzięcie współfinansuje miasto stołeczne Warszawa. Patroni medialni: portal Czasdzieci.pl i RMF Classic.

 

Dodatkowe informacje o festiwalu:

http://www.strefaciszyfestival.pl

http://www.lazienki-krolewskie.pl

https://www.facebook.com/FestiwalStrefaCiszy/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...