Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.07.2012 A A A
Wiedźmin na Maca trafia na sklepowe półki
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy - CD Projekt RED

Po ogromnym sukcesie pierwszego Wiedźmina w wersji na komputery Apple w cyfrowej dystrybucji CD Projekt RED wydaje jego pudełkową wersję. Edycja Rozszerzona Wiedźmina na komputery Mac zadebiutowała w trakcie wiosennej konferencji Grupy CD Projekt RED na początku kwietnia 2012 roku.


W pierwszym etapie, pudełkowa wersja tytułu pojawi się na półkach w wybranych krajach, m.in. we Francji, Szwecji, Włoszech, a także Australii. W drugiej połowie sierpnia będzie również dostępna na rynku niemieckim.

 

„Wyniki sprzedaży pierwszego Wiedźmina pokazują, że dobre gry RPG sprzedają się latami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego debiutu na komputery Apple. Cieszy nas również zainteresowanie dystrybutorów w poszczególnych krajach wznowieniem pudełkowej wersji pierwszej części Wiedźmina, tym razem dla graczy dysponujących komputerami Apple. Liczymy, że druga, znacznie nowsza część Wiedźmina na Maca, której premierę zaplanowaliśmy na jesień tego roku, przyciągnie jeszcze więcej graczy” – mówi Piotr Nielubowicz, członek zarządu CD Projekt RED.

 

CD Projekt RED zakładał, że w całym cyklu życia pierwszego Wiedźmina, nabywców znajdzie około 30 tys. egzemplarzy gry na Maca. Spółka poinformowała niedawno, że w trzy miesiące od cyfrowej premiery tytułu kupiło go już 50 tys. fanów. Od teraz sprzedaż będzie realizowana również klasycznymi kanałami dystrybucji pudełkowej. Na początku roku CD Projekt RED odzyskał całość praw do pierwszej części Wiedźmina. Z tego powodu wszystkie środki pochodzące ze sprzedaży gry, po pomniejszeniu o marże dystrybutorów trafiają do giełdowej spółki.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SPIKE VOLLEYBALL - DZIŚ PREMIERA SYMULATORA SIATKÓWKI!
Według danych GUS, siatkówka to drugi najpopularniejszy sport ...
Ranking: Najciekawsze gry na podstawie filmów i programów telewizyjnych
Złota zasada rynku sztuki i rozrywki mówi: jeśli coś generuje ...
FARMING SIMULATOR 19 Z MILIONEM SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W ZALEDWIE 10 DNI!
Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać! Pomimo premiery ...
BOHATEROWIE WIEDŹMIŃSCY POWRACAJĄ NA PUZZLACH 17 GRUDNIA
Geralt, okrzyknięty przez Tygodnik Powszechny Najsłynniejszym ...