Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.05.2018 A A A
Green Zoo Festival: Kraków się zazieleni! 
łb
fot. Front Row Heroes

Rock- opera science fiction inspirowana buddyzmem?! To tylko jedna z wielu atrakcji startującego pod Wawelem maratonu alternatywnych dźwięków. Na 3 scenach klubowych przez miesiąc zagrają najciekawsi off-owi wykonawcy z Polski i świata. Wśród nich m.in. legendarny kanadyjski muzyk Chad VanGaalen.


Akcja rozgrywa się na planecie Pureland zalanej 10 000 lat temu przez wodę. Ocaleli mieszkańcy bytują w kopułach unoszących się na orbicie. Drużyna ochotników postanawia zejść do wraku byłej cywilizacji. Celem misji jest  pozyskanie ostatniej próbki nieskażonej gleby.


Ciekawi dalszego ciągu? Odegra i odśpiewa go dla Was jeden z najbardziej oryginalnych kolektywów muzycznych. Pochodzący z Montrealu Yamantaka // Sonic Titan kreuje unikalną hybrydę rockowo (również heavy-metalowych) dźwięków i narracji spod znaku science-fiction. Ich ostatni album "Dirt" powstał jako ścieżka dźwiękowa do niepublikowanego filmu anime, zainspirowanego m.in. buddyzmem. Niesamowitą rock-operę o planecie Pureland będzie można usłyszeć w Krakowie na żywo! Kanadyjski kolektyw to jeden z gości 8. edycji Green Zoo Festival. Imprezy będącej prawdziwym świętem miłośników alternatywnych dźwięków.

Organizowany pod szyldem Front Row Heroes festiwal to trzy klubowe sceny i mnogość muzycznych gatunków. Od alternatywnego rocka i folku poprzez awangardę jazzową aż do techno i elektroniki. Na przestrzeni miesiąca przed publicznością wystąpią wykonawcy i zespoły z USA, Kanady, ale też Polski. Obok wspomnianej rock-opery wielkim wydarzeniem będzie przyjazd Chada VanGaalena. Pochodzący z Calgary, a nagrywający dla legendarnej wytwórni Sub Pop muzyk i producent zaprezentuje materiał z entuzjastycznie ocenionej przez krytyków płyty "Light Information". Wśród zaproszonych na festiwal wykonawców są także m.in. multi-narodowy Fenster grający psychodeliczny pop (muzycy z Niemiec, Francji, USA), post-punkowa formacja Omni z Atlanty czy zgłębiający undergroundowe retro-disco projekt Moon King.

Festiwal potrwa od 25 maja do 24 czerwca na scenach klubów RE, BetelZetPeTe. Całość inauguruje specjalny, darmowy (!) koncert pod hasłem OFF-ZOOpening.  Za konsoletą staną przedstawiciele krakowskiej sceny techno - Eta Hox Piotr Figiel, a w finale wieczoru na żywo zagra Minoo. Do zobaczenia i usłyszenia w Betelu, 25 maja od godz. 21.00.

Zobacz teledyski i fragmenty występów zaproszonych na festiwal wykonawcówPodziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...