Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.05.2018 A A A
Green Zoo Festival: Kraków się zazieleni! 
łb
fot. Front Row Heroes

Rock- opera science fiction inspirowana buddyzmem?! To tylko jedna z wielu atrakcji startującego pod Wawelem maratonu alternatywnych dźwięków. Na 3 scenach klubowych przez miesiąc zagrają najciekawsi off-owi wykonawcy z Polski i świata. Wśród nich m.in. legendarny kanadyjski muzyk Chad VanGaalen.


Akcja rozgrywa się na planecie Pureland zalanej 10 000 lat temu przez wodę. Ocaleli mieszkańcy bytują w kopułach unoszących się na orbicie. Drużyna ochotników postanawia zejść do wraku byłej cywilizacji. Celem misji jest  pozyskanie ostatniej próbki nieskażonej gleby.


Ciekawi dalszego ciągu? Odegra i odśpiewa go dla Was jeden z najbardziej oryginalnych kolektywów muzycznych. Pochodzący z Montrealu Yamantaka // Sonic Titan kreuje unikalną hybrydę rockowo (również heavy-metalowych) dźwięków i narracji spod znaku science-fiction. Ich ostatni album "Dirt" powstał jako ścieżka dźwiękowa do niepublikowanego filmu anime, zainspirowanego m.in. buddyzmem. Niesamowitą rock-operę o planecie Pureland będzie można usłyszeć w Krakowie na żywo! Kanadyjski kolektyw to jeden z gości 8. edycji Green Zoo Festival. Imprezy będącej prawdziwym świętem miłośników alternatywnych dźwięków.

Organizowany pod szyldem Front Row Heroes festiwal to trzy klubowe sceny i mnogość muzycznych gatunków. Od alternatywnego rocka i folku poprzez awangardę jazzową aż do techno i elektroniki. Na przestrzeni miesiąca przed publicznością wystąpią wykonawcy i zespoły z USA, Kanady, ale też Polski. Obok wspomnianej rock-opery wielkim wydarzeniem będzie przyjazd Chada VanGaalena. Pochodzący z Calgary, a nagrywający dla legendarnej wytwórni Sub Pop muzyk i producent zaprezentuje materiał z entuzjastycznie ocenionej przez krytyków płyty "Light Information". Wśród zaproszonych na festiwal wykonawców są także m.in. multi-narodowy Fenster grający psychodeliczny pop (muzycy z Niemiec, Francji, USA), post-punkowa formacja Omni z Atlanty czy zgłębiający undergroundowe retro-disco projekt Moon King.

Festiwal potrwa od 25 maja do 24 czerwca na scenach klubów RE, BetelZetPeTe. Całość inauguruje specjalny, darmowy (!) koncert pod hasłem OFF-ZOOpening.  Za konsoletą staną przedstawiciele krakowskiej sceny techno - Eta Hox Piotr Figiel, a w finale wieczoru na żywo zagra Minoo. Do zobaczenia i usłyszenia w Betelu, 25 maja od godz. 21.00.

Zobacz teledyski i fragmenty występów zaproszonych na festiwal wykonawcówPodziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...