Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.09.2018 A A A
Nowe Horyzonty zapraszają na Avant Art Festival
INFORMACJA PRASOWA

Avant Art Festival konsekwentnie od 11 lat realizuje strategię prezentacji sztuki eksperymentalnej, poszukującej, awangardowej – w kontrze do popkultury i mainstreamu. Avant Art będzie można zobaczyć, usłyszeć i doświadczyć jeszcze do 30 września we Wrocławiu. Na warszawską odsłonę wydarzenia zapraszamy od 1 do 7 października.


W programie m.in. reprezentacja artystów z USA: eksplorujące koncept „maksymalizmu" TRIO STETSON FOX DUNN ze swoim pierwszym w Polsce koncertem, elektroakustyczny kompozytor, kornecista, improwizator i artysta multimedialny ROB MAZUREK, charyzmatyczna MOOR MOTHER oraz hałaśliwy i konfrontacyjny WOLF EYES z Nowego Jorku.


Oprócz Amerykanów, po raz kolejny Avant Art gościć będzie słynnego szwedzkiego saksofonistę – MATSA GUSTAFSSONA, tym razem występującego z duetem BNNT. Spodziewajcie się sonicznego ataku o taneczno-szamańskim wymiarze. Ponadto usłyszymy artystów, których albumy znalazły się wysoko w rankingu najlepszych wydawnictw 2017 według „The Wire": egipską wokalistkę NADAH EL SHAZLY i węgierskiego gitarzystę GOSHEVENA. Na dachu MWW z muzyką pełną drone-ambientalnych i modularno-synthowych preparacji zabrzmi berliński DRIFTMACHINE.


Do tego proponujmy solidną dawkę muzyki z Wysp Brytyjskich: korelat noise z beatowym impulsem przedstawi GIANT SWAN, MICK HARRIS / FRET (Scorn, Napalm Death), wielka gwiazda brytyjskiej i europejskiej muzyki, wraz z artystą wizualnym Stormfieldem zabierze nas w mroczny, industrialny, technoidalny świat. W tym roku do wrocławskiego line-up'u dołącza długo wyczekiwany EMPTYSET ze swoją elektrowiwisekcją, londyński producent EAST MAN oraz eksperymentalny, irlandzki duet LAKKER.


Polskę reprezentują warszawsko-gdańskie trio LOTTO, warszawski MERKABAH oraz przedstawicielki polskiej sceny elektronicznej WE WILL FAIL i FOQL z kolektywu Oramics.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Lee „Scratch" Perry zamyka listę muzycznych gwiazd festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019
Tegoroczny główny line-up zamykamy ogłoszeniem artysty, który ...
Microphone Masters XII. Freestyle Battle
Już 24 maja w Rzeszowskim klubie Vinyl odbędzie się XII edycja ...
GŁOS NOWEGO POKOLENIA! GWIAZDY PRZYSZŁY NA KONCERT!
10 maja, w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się premiera ...
Wasio – SAM. Solowy album lidera OCN to folkowo-songwriterskie klimaty.
Maciej Wasio, dotychczas lider zespołu rockowego OCN obecnie ...