Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.09.2018 A A A
Nowe Horyzonty zapraszają na Avant Art Festival
INFORMACJA PRASOWA

Avant Art Festival konsekwentnie od 11 lat realizuje strategię prezentacji sztuki eksperymentalnej, poszukującej, awangardowej – w kontrze do popkultury i mainstreamu. Avant Art będzie można zobaczyć, usłyszeć i doświadczyć jeszcze do 30 września we Wrocławiu. Na warszawską odsłonę wydarzenia zapraszamy od 1 do 7 października.


W programie m.in. reprezentacja artystów z USA: eksplorujące koncept „maksymalizmu" TRIO STETSON FOX DUNN ze swoim pierwszym w Polsce koncertem, elektroakustyczny kompozytor, kornecista, improwizator i artysta multimedialny ROB MAZUREK, charyzmatyczna MOOR MOTHER oraz hałaśliwy i konfrontacyjny WOLF EYES z Nowego Jorku.


Oprócz Amerykanów, po raz kolejny Avant Art gościć będzie słynnego szwedzkiego saksofonistę – MATSA GUSTAFSSONA, tym razem występującego z duetem BNNT. Spodziewajcie się sonicznego ataku o taneczno-szamańskim wymiarze. Ponadto usłyszymy artystów, których albumy znalazły się wysoko w rankingu najlepszych wydawnictw 2017 według „The Wire": egipską wokalistkę NADAH EL SHAZLY i węgierskiego gitarzystę GOSHEVENA. Na dachu MWW z muzyką pełną drone-ambientalnych i modularno-synthowych preparacji zabrzmi berliński DRIFTMACHINE.


Do tego proponujmy solidną dawkę muzyki z Wysp Brytyjskich: korelat noise z beatowym impulsem przedstawi GIANT SWAN, MICK HARRIS / FRET (Scorn, Napalm Death), wielka gwiazda brytyjskiej i europejskiej muzyki, wraz z artystą wizualnym Stormfieldem zabierze nas w mroczny, industrialny, technoidalny świat. W tym roku do wrocławskiego line-up'u dołącza długo wyczekiwany EMPTYSET ze swoją elektrowiwisekcją, londyński producent EAST MAN oraz eksperymentalny, irlandzki duet LAKKER.


Polskę reprezentują warszawsko-gdańskie trio LOTTO, warszawski MERKABAH oraz przedstawicielki polskiej sceny elektronicznej WE WILL FAIL i FOQL z kolektywu Oramics.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...