Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.10.2018 A A A
Wystartował FB Festiwalu Komedii STOLICA
FK STOLICA

Lepiej późno, niż wcale. W zeszłym tygodniu wystartował profil Facebookowy Festiwalu Komedii STOLICA (można go odnaleźć właśnie pod taką nazwą). Organizatorzy zaprezentowali także plakat festiwalowy.


Po blisko 10 latach nieobecności do Warszawy wraca festiwal szeroko pojętej satyry z prawdziwego zdarzenia. Festiwal Komedii Stolica prezentować ma takie formy satyryczne, jak: stand-up, kabaret, impro, piosenka oraz film. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 października br. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Ursynowie. Wstęp na wszystkie dni imprezy jest bezpłatny.


Znamy także już pełen program festiwalu, który przez ostatnie 2 tygodnie uległ kilku zmianom.


Piątek 19 października to dzień zaplanowany dla Stand-upu. Wówczas to odbędzie się turniej o nagrodę 500 zł, w którym udział wezmą młodzi, acz już z doświadczeniem scenicznym standuperzy: Natalia Adamowska, Erwin Suszwedyk, Piotr Rony Wojteczek oraz Kuba Dąbrowski. Na deser wystąpią artyści grupy Pięciu Majków, którzy od paru lat pozostają stale w trasie koncertowej występując już, jak się wydaje, w każdym miejscu w Polsce. W Warszawie swoje programy zaprezentują w składzie: Paweł Reszela, Maciej Brudzewski, Wojtek Pięta, Julek Sipika i Magda Kubicka.


Drugiego dnia (sobota 20 października) odbędzie się Przegląd Kabaretów Stolica czyli PKS - nawiązujący do wydarzenia, które blisko 10 lat temu znane było całemu środowisku kabaretowemu w Polsce. Do udziału w przeglądze zaproszone zostały czołowe i wyróżniające się kabarety młodego pokolenia. Wystąpią: kabaret A jak z Krakowa, Fifa-Rafa z Lublina, PKS z Lublina. Najlepszy z nich decyzją publiczności, która będzie pełnić rolę jurorów, zdobędzie nagrodę w wysokości 2000 zł.


Po występach przeglądowych organizatorzy zaplanowali wydarzenie, którego nie można przegapić, bo drugi raz już się nie powtórzy w tej samej formie. Odbędzie się Impro z gwiazdami, w którym udział weźmie warszawska grupa Damy na Pany oraz Wojtek Tremiszewski (znany z kabaretu Limo i roli Warrena Johnsona w serialu improwizowanym Spadkobiercy). Całość poprowadzi Grzegorz Dolniak - prawdziwy człowiek orkiestra: kabareciarz, standuper, improwizator, konferansjer, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Komedii Szpak w Szczecinie.


Trzeciego dnia odbędzie się Gala Finałowa, a na niej obok laureatów z dnia pierwszego i drugiego, na scenie zobaczymy kabarety: Czołówka Piekła oraz Kabret Zachodni. Gospodarzem wieczoru będzie Jarek Marek Sobański, osobowość Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i kabaretu Zachodni.


Gdzie: wszystkie wydarzenia odbędą się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, przy ul. Kajakowej 12B w Warszawie.

Kiedy: 19-21 października 2018 r.

Za ile: wstęp jest bezpłatny.

Koordynator i pomysłodawca imprezy: Tomasz Łukaszewski

Organizator: Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów w Warszawie

Patronat medialny: Kulturownia.pl, Kąsek Żartu, Lubiekabaret.pl, haloursynow.pl, Radio dla Ciebie, Radio Kampus i Projekt Kabaret.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...