Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.10.2018 A A A
Jesień brzmi muzyką – VI Fetting Festiwal
INFORMACJA PRASOWA
Stanisława Celińska fot. Piotr Grzybowski

Zbliża się ten moment w roku, gdy w Baranowie możemy posłuchać najbardziej utalentowanych młodych muzyków i wokalistów. To też czas, aby upamiętnić znakomitego aktora i muzyka o „smutnej twarzy”, Edmunda Fettinga. Zapraszamy 3 listopada 2018 r. na VI edycję Fetting Festiwal!


Fetting Festiwal, dzięki wielkiemu zainteresowaniu jakie zyskał podczas poprzednich edycji, organizowany jest już po raz szósty. Odbywający się cyklicznie muzyczny festiwal w Baranowie pod Warszawą, poświęcony jest pamięci nieco zapomnianego dziś artysty, Edmunda Fettinga. Najważniejszą częścią wydarzenia jest konkurs muzyczny – otwarty przegląd dla młodzieży i osób dorosłych, corocznie dedykowany dorobkowi muzycznemu innego artysty. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości polskiego muzyka, multiinstrumentalisty, kompozytora, aktora Zbigniewa Wodeckiego. Konkurs muzyczny uświetni występ znakomitej, wszechstronnej wokalistki i aktorki, Stanisławy Celińskiej, obchodzącej w tym roku 50-lecie pracy artystycznej.


Festiwal Fettinga skierowany do amatorskich i profesjonalnych zespołów, solistów, pasjonatów poezji śpiewanej, zakłada atrakcyjne nagrody pieniężne dla finalistów. Jak udowodniły poprzednie edycje festiwalu, rozbudził on aktywność kulturalną nie tylko lokalnej społeczności. Duża liczba zgłoszeń artystów z całego kraju oraz z zagranicy, oryginalne wykonania oraz wysoki profesjonalizm uczestników, skłoniły do  organizacji kolejnej, VI edycji Fetting Festiwalu. Patronem wydarzenia jest pochodzący z Warszawy, niebanalny i wszechstronny artysta, zarówno aktor, jak piosenkarz i muzyk jazzowy, Edmund Fetting. Któż nie zna takich szlagierów jego autorstwa, jak „Deszcze niespokojne...” z serialu „Czterej pancerni i pies” czy „Nim wstanie dzień” z filmu „Prawo i pięść”?


Inicjatywa cieszy się dużą popularnością wśród miłośników muzyki, a także wielkim poparciem artystów ze świata muzyki. Zgodnie z tradycją Festiwal poprowadzi wybitna dziennikarka muzyczna, radiowa i telewizyjna Maria Szabłowska, zaś w jury zasiądą między innymi: gwiazda wieczoru Stanisława Celińska, znakomita piosenkarka, autorka tekstów i aktorka Danuta Błażejczyk oraz aktor i wokalista Marek Kaliszuk.


Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej, mazowieckiej atrakcji kulturalnej!


Gdzie: kościół św. Józefa w Baranowie

Kiedy: 3 listopada 2018 r. godz. 17:00

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...