Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.10.2018 A A A
Jesień brzmi muzyką – VI Fetting Festiwal
INFORMACJA PRASOWA
Stanisława Celińska fot. Piotr Grzybowski

Zbliża się ten moment w roku, gdy w Baranowie możemy posłuchać najbardziej utalentowanych młodych muzyków i wokalistów. To też czas, aby upamiętnić znakomitego aktora i muzyka o „smutnej twarzy”, Edmunda Fettinga. Zapraszamy 3 listopada 2018 r. na VI edycję Fetting Festiwal!


Fetting Festiwal, dzięki wielkiemu zainteresowaniu jakie zyskał podczas poprzednich edycji, organizowany jest już po raz szósty. Odbywający się cyklicznie muzyczny festiwal w Baranowie pod Warszawą, poświęcony jest pamięci nieco zapomnianego dziś artysty, Edmunda Fettinga. Najważniejszą częścią wydarzenia jest konkurs muzyczny – otwarty przegląd dla młodzieży i osób dorosłych, corocznie dedykowany dorobkowi muzycznemu innego artysty. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości polskiego muzyka, multiinstrumentalisty, kompozytora, aktora Zbigniewa Wodeckiego. Konkurs muzyczny uświetni występ znakomitej, wszechstronnej wokalistki i aktorki, Stanisławy Celińskiej, obchodzącej w tym roku 50-lecie pracy artystycznej.


Festiwal Fettinga skierowany do amatorskich i profesjonalnych zespołów, solistów, pasjonatów poezji śpiewanej, zakłada atrakcyjne nagrody pieniężne dla finalistów. Jak udowodniły poprzednie edycje festiwalu, rozbudził on aktywność kulturalną nie tylko lokalnej społeczności. Duża liczba zgłoszeń artystów z całego kraju oraz z zagranicy, oryginalne wykonania oraz wysoki profesjonalizm uczestników, skłoniły do  organizacji kolejnej, VI edycji Fetting Festiwalu. Patronem wydarzenia jest pochodzący z Warszawy, niebanalny i wszechstronny artysta, zarówno aktor, jak piosenkarz i muzyk jazzowy, Edmund Fetting. Któż nie zna takich szlagierów jego autorstwa, jak „Deszcze niespokojne...” z serialu „Czterej pancerni i pies” czy „Nim wstanie dzień” z filmu „Prawo i pięść”?


Inicjatywa cieszy się dużą popularnością wśród miłośników muzyki, a także wielkim poparciem artystów ze świata muzyki. Zgodnie z tradycją Festiwal poprowadzi wybitna dziennikarka muzyczna, radiowa i telewizyjna Maria Szabłowska, zaś w jury zasiądą między innymi: gwiazda wieczoru Stanisława Celińska, znakomita piosenkarka, autorka tekstów i aktorka Danuta Błażejczyk oraz aktor i wokalista Marek Kaliszuk.


Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej, mazowieckiej atrakcji kulturalnej!


Gdzie: kościół św. Józefa w Baranowie

Kiedy: 3 listopada 2018 r. godz. 17:00

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...