Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.08.2012 A A A
Przeżyj przygodę w mitycznej szkockiej krainie DunBroch
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy - CD Projekt RED

Już od 17 sierpnia będzie można wcielić się w postać Meridy Walecznej, rudowłosej bohaterki najnowszego filmu studia Disney/Pixar! Rozszerzająca filmową fabułę przygodowa gra „Merida Waleczna” przeniesie Cię do mitycznej szkockiej krainy DunBroch, gdzie, uzbrojony w łuk i miecz, będziesz mógł przeżyć przygody, o jakich ci się nie śniło!


Na drodze do odwrócenia złych czarów i przywrócenia harmonii w królestwie stanie wiele wyzwań, które wymagać będą od gracza refleksu, waleczności, sprytu oraz logicznego myślenia. Przemierzaj grę „Merida Waleczna” przez 8 zróżnicowanych poziomów (m.in. lodowe ostępy, magiczne szkockie wyżyny, jaskinie, rzeki, klify), wykorzystując siłę czterech żywiołów: ziemi, ognia, powietrza i lodu. W tej emocjonującej misji będziesz skakać i walczyć, unikając niebezpieczeństw. Zdobywaj coraz lepsze uzbrojenie, w tym różnorodne łuki oraz miecze. Wymieniaj zebrane złoto na ulepszenia ekwipunku oraz specjalne umiejętności. Poznaj podczas swojej przygody wiele innych postaci znanych z kinowego przeboju Disneya!

 

Poza Meridą będziesz mógł sterować również Królową Elinor (pod postacią niedźwiedzia – pomoże nam w największych walkach) oraz trzema małymi braciszkami rudowłosej Księżniczki (również zamienionymi w niedźwiadki – pomogą nam w logicznych zagadkach). Dodatkowo w trybie dla wielu graczy jedna osoba będzie mogła wcielić się w Ognika, latającego niebieskiego duszka, który jest niezwykle pomocnym towarzyszem. Dzięki różnym trybom rozgrywki przy „Meridzie Walecznej” może się bawić  cała rodzina! Gra „Merida Waleczna” wykorzystuje kontrolery ruchu Kinect na Xbox 360 oraz Move na PlayStation3, co sprawia, że rozgrywka sprawia jeszcze większa frajdę i stawia większe wyzwania.

 

Gra „Merida Waleczna” dostępna jest od 17 sierpnia na platformy PC (69,99 zł), Xbox 360 oraz PS3 (159,99 zł) w pełnej polskiej wersji językowej.

 

FABUŁA GRY
Dorastająca Księżniczka Merida pragnie być samodzielna i chce bez pomocy dorosłych decydować o swoim życiu. Prosi więc o pomoc wiedźmę, aby ta spełniła jej prośbę za pomocą magii. Jednak niefortunnie wypowiedziane życzenie okazuje się być straszne w skutkach – rodzina Księżniczki zostaje zamieniona w niedźwiedzie, a całą krainę ogarnia złowieszcza klątwa.

 

Na drodze do odwrócenia złych czarów i przywrócenia harmonii w królestwie Merida spotka wiele wyzwań, które wymagać będą od  gracza refleksu, waleczności, sprytu oraz logicznego myślenia. Walki ze sługami potwornego czarnego niedźwiedzia Mor’du, oczyszczanie magicznych kamieni z czarnej magii, logiczne zagadki – to tylko niektóre elementy rozbudowanej rozgrywki. Czy Meridzie uda się pokonać zło i zaprowadzić porządek w królestwie? Czy w trakcie swojej przygody odkryje, na czym polega prawdziwa dzielność i waleczność?

 

O FILMIE
„Merida Waleczna” – nowa animacja studia Disney/Pixar została wyreżyserowana przez Marka Andrewsa („Iniemamocni”, „Ratatuj”) i Brendę Chapman („Król Lew”, „Książę Egiptu”). To wspaniała filmowa przygoda pełna niezapomnianych bohaterów i typowo pixarowskiego poczucia humoru, uwielbianego przez widzów w każdym wieku.

 

Merida to uparta córka królewskiej pary, a przy tym znakomita łuczniczka. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, postępuje wbrew prastarym zwyczajom. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo niebezpieczeństwo. Merida będzie musiał odkryć znaczenie prawdziwej odwagi i cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

 


Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...