Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.10.2019 A A A
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
RED.
Fot. DOK Ursynów

Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów wypełniony był śmiechem, humorem na wysokim poziomie, ostrym żartem i artystycznym klimatem. I to był nawet weekend +, bowiem Festiwal Komedii STOLICA rozpoczął się już w czwartek i trwał nieprzerwanie do niedzieli.


FKS w tym roku odbył się po raz drugi. Tradycją chce jednak otwarcie nawiązywać do Przeglądu Kabaretów STOLICA, który kilka lat temu był znaczącą imprezą zarówno w Warszawie, jak i na kabaretowej mapie Polski.

 

Każdy dzień festiwalu wypełniony był inną formą sztuki komediowej, dzięki czemu odbiorcy o różnych gustach i upodobaniach mogli znaleźć coś dla siebie. FKS rozpoczął się od przedstawienia teatralnego w wykonaniu Kompanii Teatralnej Mamro pt. "Henio, czyli sposób na babcie". Kolejnego dnia w głównej roli wystąpili standuperzy. W turnieju udział wzięli: Łukasz Kuśnir, Arkadiusz "Pan" Pawłowski, Damian Kubik i Michał Bednarowicz, a wieczór poprowadził znany z zeszłego roku Paweł Reszela. Skoro turniej, to wiadomo, że musiał być o coś. Nagrodę w postaci 500 zł i statuetki decyzją publiczności, pełniącej rolę jury, otrzymał Damian Kubik, którego jak przekazali organizatorzy powinniśmy zobaczyć także w przyszłym roku. Po występach turniejowych zaprezentował się Piotr Wojteczek (laureat 2019) oraz gwiazda wieczoru - Paweł Chałupka.

 

Trzeciego dnia odbył się przegląd kabaretowy o nagrodę publiczności. Na scenie wystąpiło pięć kabaretów: Rysiek, PKS, A jak, Po Omacku oraz Grupa Ononon, która wygrała całą rywalizację. Tego dnia widzów bawiła także formacja "Skład do grania" z Trójmiasta, która wykonała brawurowe improwizacje. To jednak nie koniec. Po występach na żywo, odbyła się pokaz filmu "The Lords of the Stars" w reżyserii Jarosława Cyby z kabaretu DNO. Ta epopeja fantasy nawiązywała do znanych produkcji gatunku, jak: Gwiezdne wojny, Hobbit, Władzca Pierścieni czy Conan Barbarzyńca. W filmie pojawiły się głosy znanych polskich kabareciarzy i komików m.in.: Roberta Górskiego, Władka Sikory, Abelarda Gizy czy Joanny Kołaczkowskiej.

 

Finałowy poranek rozpoczął się spotkaniem z najmłodszymi festiwalowiczami, bowiem warszawski Teatr Afront przeprowadził wyjątkowe improwizacje dla dzieci. Kilka godzin później odbyła się Gala Finałowa, którą poprowadził kabaret Fifa-Rafa, laureat ubiegłorocznego przeglądu kabaretowego. To ma być już tradycja. Idąc tym torem, w przyszłym roku możemy spodziewać się w tej roli wspomnianej wcześniej Grupy Ononon. Skład wieczoru uzupełnił także kabaret DNO, który dla wielu widzów był miłym... ale jednak zaskoczeniem. Ci, którzy nie znają twórczości tej grupy powinni wiedzieć, że ilość rekwizytów użytych przez nią na scenie przewyższała jedynie ilość żartów rzucanych ze sceny, a ten sypał się hojnie. Na zakończenie swój program pokazał kabaret Paranienormalni, czyli TOP polskiego kabaretu.

 

Nagrody podczas festiwalu przypadły nie tylko kabareciarzom czy standuperom. Za swoją pracę nagrodzone zostało także jury czyli publiczność. Karnety na kolejne dni występów oraz na dowolną imprezę odbywającą się w DOK Ursynów w najbliższym roku kalendarzowym przypadło osobom, które dopisały się do newslettera festiwalowego i zostały wylosowane na scenie.

 

Kolejny festiwal już za rok. Organizatorzy zapewniają, że już nad nim pracują, a pomysły pojawiają się same, niczym grzyby po deszczu. Można zatem śmiało założyć, że w trzeci weekend października 2020 roku w DOK Ursynów będziemy bawili się wyśmienicie. Ci, którzy chcą być na bieżąco z wydarzeniami festiwalowymi, powinni jak najszybciej dopisać się do newslettera (można to zrobić poprzez stronę dokursynow.pl) oraz polubić fanpage na Facebooku znajdujący się pod hasłem Festiwal Komedii Stolica.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kwiatkowski i Bank zdobywa STOLICĘ
W Warszawie zakończył się trzeci Festiwal Komedii STOLICA, ...
Co za program? Szykuje się dużo śmiechu na sali!
Już nie cały miesiąc pozostał do rozpoczęcia trzeciej edycji ...
WIRTUALNA FAMA 2020
Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z ...
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...