Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.03.2020 A A A
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
INFORMACJA PRASOWA

W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości w Warszawie, podobnie jak pozostałe instytucje kultury pozostaje zamknięte dla gości. Jednak nie poddajemy się i chcemy z naszą ofertą trafić do domów pasjonatów historii i sztuki.


19 marca w Galerii Brama Bielańska na terenie oddziału Muzeum Niepodległości, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, miał się odbyć wernisaż wystawy Kłamstwo – wirus cywilizacji. Z oczywistych przyczyn to wydarzenie nie mogło się odbyć.

 

W związku z tym, Muzeum Niepodległości postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich miłośników i udostępnić część wystawy w formie wirtualnej. Będzie można obejrzeć ją na specjalnej grupie na Facebooku, na kanale Galerii Brama Bielańska.

 

Wystawa Kłamstwo – wirus cywilizacji. Powstała przy współpracy Muzeum Niepodległości w Warszawie i Fundacji Rozwoju UKSW, a jej pomysłodawcą był Tadeusz Zieliński.

 

Kłamstwo otacza nas z każdej strony. Spotykam się z nim wy życiu politycznym, biznesie i sporcie, a nawet w zwykłych relacjach międzyludzkich, gdzie powstało kłamstwo grzecznościowe. Kłamstwo jest proste, łatwe do usprawiedliwienia i popełnienia. Tymczasem prawda wciąż jest terminem tajemniczym, który od wieków spędza sen z powiek filozofom i nie może zostać przyporządkowana do żadnego kryterium, które dałoby prostą odpowiedź, co nią jest.

 

Jakie oblicza ma kłamstwo? Czy zawsze wygrywa z prawdą? Odpowiedzi na te pytania możecie szukać na wystawie „Kłamstwo – Wirus Cywilizacji”

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Otwarcie wystawy Gdańsk 2020
Otwarcie wystawy online Gdańsk 2020, która prezentuje 50 prac ...
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...