Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.05.2020 A A A
Warszawska Opera Kameralna online
INFORMACJA PRASOWA

Warszawska Opera Kameralna namawia do pozostania w domach, zapraszając do obcowania z kulturą online, dzięki naszym cyklom #operazfotela, #gdyoperadrzwiotwiera (najmłodszych Widzów zachęcamy do aktywnego uczestniczenia i zabawy poprzez rozwiązywanie przygotowanych rebusów, puzzli, kolorowanie rysunków tematycznie związanych z prezentowanymi spektaklami.


Dorosłych sympatyków opery zapraszamy na piątą odsłonę projektu #operaOK!. Tym razem w repertuarze znalazł się „Król Artur" Henry'ego Purcella w reżyserii Michała Zdunika.

 

Frost scene z Króla Artura Henry'ego Purcella to – w naszej interpretacji – uniwersalna historia miłości. Dwójka kochanków jest rozdzielonych – zamknięci w swoich mieszkaniach, z dnia na dzień coraz bardziej pogrążają się w samotności. Prawda zaczyna mieszać się z imaginacją a ich pokoje zamieniają się w mroźny, zimowy las. Czy uda im się przedrzeć przez ten lodowy krajobraz? Niech muzyka Purcella będzie nie tylko ich przewodnikiem, ale i opisem bolesnej izolacji, w jakiej teraz wszyscy się znaleźliśmy.

 

Wszystkie nagrania zostały stworzone przez artystów w ich domach w czasie trwania pandemii koronawirusa a dopiero na etapie montażu finalnie połączone w całość, którą będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę 9 maja o godzinie 19:00:

https://www.youtube.com/warszawskaoperakameralna

oraz

https://www.facebook.com/Warszawska.Opera.Kameralna.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
RMF w wersji online
Wielkimi krokami zbliża się XIX Rock May Festival w wersji ...
Muzyka na jubileuszowym Krakowskim Festiwalu Filmowym
Nie spotkamy się w tym roku pod Wawelem na plenerowych pokazach ...
Nowy album DIVINE WEEP w czerwcu
Długo oczekiwany, nowy album Divine Weep ukaże się już 8 ...
SOUND'N'GRACE PROMUJĄ NOWY SINGIEL
Polski chór Sound'n'Grace prezentuje najnowszy singiel, za którym ...