Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.08.2020 A A A
Glutozaur, Łóżkosikacze i cała masa kłopotów! Poznaj kosmicznych (super)bohaterów animacji „Samsam”!
INFORMACJA PRASOWA

Studio, które stworzyło Minionki, przedstawia przezabawne i pełne akcji przygody najmniejszego superbohatera galaktyki. „Samsam” to nowe dzieło producentów „Chłopca i wilka” oraz oscarowych animacji „Trio z Belleville” i „Ernest i Celestyna”, będące kinową wersją serialu, który również w Polsce zdobył dużą popularność. Dołącz do Samsama i jego fantastycznych przyjaciół. Zwiedzaj kosmos i sięgnij gwiazd w poszukiwaniu zaginionej supermocy. Być może odkryjesz nową planetę lub dotrzesz tam, dokąd nie dotarł jeszcze żaden dzieciak.


Młody i nieustraszony Samsam ma prawie wszystko, o czym może marzyć kosmiczny bohater: kochających super-bohaterskich rodziców, grupę super przyjaciół oraz własny latający spodek do odkrywania i zwiedzania kosmosu… Do szczęścia brakuje mu tylko jednego, czyli supermocy. Bo ta, nie wiedzieć czemu, jeszcze się nie ujawniła! Pewnego dnia Mega – nowa tajemnicza koleżanka z klasy Samsama oznajmia chłopcu, że potrafi nauczyć go ponadludzkich zdolności. Zaciekawiony propozycją Samasam wyrusza wraz z Megą w międzygalaktyczną podróż. W jej trakcie odkryje, że przyjaźń i odwaga są najlepszymi supermocami, jakie można zdobyć.

 

W odległej galaktyce, na SamPlanecie, mieszka nieustraszony Samsam. Chłopiec uczęszcza do szkoły superbohaterów i marzy, by któregoś dnia dołączyć do swoich rodziców w ich intergalaktycznych misjach. Na razie musi zadowolić się podbijaniem kosmosu w towarzystwie przyjaciół ze szkoły superbohaterów i rezolutnego pluszowego misia – Misiaczka. Niestety, mimo walecznego charakteru, wrodzonego sprytu i świetnych genów, Samsam nie odkrył w sobie jeszcze żadnej niezwykłej mocy. Czy pomoże mu w tym nowa koleżanka z klasy?

 

Mega to nowa uczennica w szkole. Rodzice już zdecydowali, czym ich córka zajmie się w przyszłości – matka zmusza ją do operowego śpiewu, ojciec – do przejęcia władzy na planecie Marf. Mega postanawia nie ulegać ich naciskom i na własną rękę zapisuje się do szkoły superbohaterów. Jej nowi koledzy nie znają jednak jej prawdziwej tożsamości. Najmniejszy błąd ze strony dziewczyny może kosztować ją – gniew rodziców lub utratę zaufania przyjaciół.

 

Król planety Marf i ojciec Megi. Jest ciągle zły i dobrze mu z tym. Rządzi twardą ręką i za cel obiera unicestwienie planety Sam. Wada wymowy i niewielki wzrost sprawiają, że czasem pada obiektem żartów swoich podwładnych, ale króla Marfjala nie można lekceważyć! Władca ma w zanadrzu broń masowego rażenia i nie zawaha się jej użyć, by uskutecznić swój plan.

 

Królowa na planecie Marf ma tylko jedną pasję – muzykę. Nieświadoma niecnych planów swojego męża, królowa żyje w świecie opery i musicalu. Jej piękny, klasyczny śpiew uspokaja króla Marfjala, ale jest też zmorą Megi – matka spodziewa się, że córka pójdzie w jej muzyczne ślady. Najwięcej czasu poświęca więc na zmuszaniu pociechy do czytania nut i ćwiczenia głosu.

 

Rodzice Samsama słyną z bycia super-bohaterami. Chociaż na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za całą planetę, to udało im się stworzyć ciepły i kochający dom dla swojego jedynego dziecka. Do superbohaterskiej pracy podchodzą bardzo profesjonalnie – mimo próśb Samsama, nie zabierają go na niebezpieczne misje i z całych sił starają się pomóc mu, odkryć jego unikalną moc.

 

Samsam nie jest jedynym młodocianym superbohaterem na swojej planecie. Koleżanki i koledzy w jego szkole również aspirują do tego miana, a także uczą się, jak odpowiedzialnie korzystać ze swoich mocy. Większość z nich już odkryło swój nadprzyrodzony talent – superprędkość, latanie, telekineza to tylko niektóre z ich umiejętności. Taka ekipa jest w stanie stawić czoła największym zagrożeniom, zwłaszcza, że poza superumiejętnościami łączy ich prawdziwa międzygalaktyczna przyjaźń.

 

Złośliwe żółte stworki z sikaczami, którymi oblewają dziecięce łózka. Łóżkosikacze starają się skompromitować Samsama i inne dzieci przed ich rodzicami. Przychodzą zawsze nocą i są niewidzialne dla dorosłych. Nie ma jednak problemu, z którym Samsam i jego przyjaciel Misiaczek nie mogliby sobie poradzić!

 

Ten potwór stworzony przez laboratorium króla Marfjala ma tylko jedno zadanie – zniszczyć szczęście we wszechświecie. Nie spocznie, póki nie unicestwi całej radości w każdym, kogo spotka. Do pokonania tej kreatury nie wystarczy posiadanie supermocy, potrzebna jest niesamowita odwaga! Czy wystarczy jej Samsamowi i jego przyjaciołom?

 

W kinach od 7 sierpnia.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...