Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.09.2012 A A A
Artyści i sztuka ziemi na Festiwalu Land Art
KATARZYNA OCZKOWSKA
Materiał organizatorów

Wernisaż prac 20 artystów z 9 krajów Europy będzie można dzisiaj zobaczyć na pierwszym Festiwalu Land Art w Opolu. Artyści stworzą projekty nad brzegiem Odry w centrum Opola, które wykonane będą z naturalnych materiałów.


Land Art czyli sztuka ziemi bazuje na działalności artystycznej, której tworzywem jest wszystko co stanowi wytwór natury, od wykorzystania jej elementów, po interwencję w naturalny krajobraz. Pojęcie sztuki ziemi zostało wprowadzone w Nowym Jorku w 1968 r., a najbardziej znaną realizacją tego nurtu jest 500 metrowa spiralna grobla na Wielkim Słonym Jeziorze w Utah autorstwa Roberta Smithsona.

 

Na opolskim festiwalu artyści w swoich pracach wykorzystają biodegradowalne materiały: drewno, kamień czy torf. Do soboty, kiedy prace zostaną zaprezentowane na wernisażu, twórcy będą komponować projekty, a każdy kto ma ochotę, może obserwować proces powstawania dzieła lub nawet się do niego włączyć. „Każdy będzie mógł stworzyć swoją małą pracę, a ze wszystkich takich prac stworzymy na koniec festiwalu jeden duży obiekt" – wyjaśniła Polskiej Agencji Prasowej Monika Bębenek, jedna z organizatorek Festiwalu.

 

Widzowie będą mogli również wziąć udział w dwóch konkursach, z których pierwszy polega na głosowaniem na najlepszą pracę Festiwalu, zaś drugi skierowany jest do fotografów, ukazujących land artowe dzieła, a także proces ich tworzenia w swoich zdjęciach.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...
Zobacz najmniejszą na świecie „Grę o tron”
Takiej „Gry o tron” jeszcze nie widzieliście. Zamiast potężnych ...
Festiwal NARRACJE. Co odkryjemy na gdańskich Siedlcach?
Modernistyczne osiedle na ul. Tarasy z rzeźbami robotników ...
Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii
10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto ...