Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.09.2012 A A A
Znamy pierwszego laureata plebiscytu internautów Rawa Blues Festival!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Archiwum zespołu

Grupa Heron Band zwyciężyła w plebiscycie internautów Rawa Blues Festival i tym samym uzupełniła skład wykonawców, którzy wystąpią 6 października na Dużej Scenie katowickiego Spodka podczas 32. edycji Rawa Blues Festival.


15 września zakończyło się głosowanie, w którym z grona dziewięciu wykonawców zakwalifikowanych przez festiwalową komisję do występu na małej scenie, Internauci wybierali swojego laureata. W plebiscycie zorganizowanym po raz pierwszy w historii festiwalu, oddano łącznie ponad 42 tysiące głosów. Zwycięska formacja Heron Band, zgromadziła prawie 17 tysięcy głosów.

 

Główną gwiazdą wieczoru jest Robert Cray Band, pięciokrotny zdobywca Grammy, wielki artysta bluesa który do Polski przyjedzie po raz pierwszy w miesiąc po premierze najnowszego albumu „Nothin But Love”. Oprócz niego podczas koncertu finałowego zagrają Eric Sardinas & Big Motor, Roomful of Blues, The Reverend Peyton’s Big Damn Band, Davina & The Vagabonds oraz Irek Dudek Big Band. Oprócz Heron Band, na Dużej Scenie zagrają również polskie, wyśmienite formacje bluesowe: Harmonijkowy Atak, Dr. Blues & Soul Re Vision oraz Union of Blues. W sumie przez 14 godzin na dwóch scenach zagra tego dnia 18 zespołów.

 

Szczegółowe informacje, a także wideoklipy i utwory gwiazd tegorocznej edycji festiwalu dostępne są w oficjalnym serwisie RawaBlues.com. Bilety do nabycia w sieci sprzedaży biletów Ticketpro w całej Polsce oraz przez system online zamawiania biletów Ticketpro.pl.

 

Rawa Blues Festival jeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i najwiekszy na swiecie odbywajacy sie "in-door" (pod dachem). Festiwal otrzymał nagrodę Keeping The Blues Alive, wyróżnienie mające na celu uhonorowanie osób i organizacji mającym istotny wpływ na propagowanie i promowanie muzyki bluesowej i jest przyznawane przez największe stowarzyszenie bluesowe na świecie, The Blues Foundation.

 

O laureacie: Heron Band to nowy gdyński zespół który tworzą znani i doświadczeni muzycy - Anna Heron (voc., współpracowała m.in. ze Sławkiem Wierzcholskim współtworząc "antologię polskiego bluesa"), Artur Przygoda (git., Canada Blues, Farba) Maciej Warda (bas, Jacek Siciarek i Dzień dobry, Farba), Piotr Łopacki (instr. klawiszowe), Sławomir Jarosz (perk.). Zespół prezentuje mieszankę stylów: blues,funky,soul,rock , w której skład wchodzą kompozycje własne, oraz covery takich wykonawców jak Tina Turner, Led Zeppelin i innych w własnych aranżacjach. W "Adventure Studio" którego właścicielem jest gitarzysta Artur Przygoda, grupa pracuję nad debiutancką płytą i przygotowuję się do jesiennych klubowych koncertów.

 

Ostateczne wyniki głosowania:

1. Heron Band (16 798 głosów)
2. The Blues Experience (11 666 głosów)
3. Arek Zawiliński & Na drodze (7 822 głosów)
4. Two Timer (2 022 głosów)
5. Blue Band Blues (1 418 głosów)
6. Marek "Makaron" Motyka (1 207 głosów)
7. Around The Blues (940 głosów)
8. Banda Band (488 głosów)
9. Bez Wat (59 głosów)

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SZTUKA W CZASACH ZARAZY - CYKL FILMOWY W ARTE po polsku
Koronawirus postawił świat na głowie, w tym także świat ...
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...